MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Narodowe zaprasza na zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
W ofercie są propozycje lekcji i warsztatów, wykładów, spotkań, spacerów kuratorskich, konkursów oraz wszystkich projektów edukacyjnych organizowanych przez muzeum.
W ofercie są propozycje lekcji i warsztatów, wykładów, spotkań, spacerów kuratorskich, konkursów oraz wszystkich projektów edukacyjnych organizowanych przez muzeum. Mat. prasowe
Muzeum Narodowe przygotowało ofertę edukacyjną kierowaną zarówno do szkół i przedszkoli, jak i odbiorców indywidualnych w każdym wieku.

W ofercie są następujące propozycje:

  • lekcji i warsztatów,
  • wykładów,
  • spotkań,
  • spacerów kuratorskich,
  • konkursów
  • oraz wszystkich projektów edukacyjnych organizowanych przez muzeum.

Głównym celem zajęć prowadzonych w muzeum jest nie tylko przekazanie publiczności wiedzy na temat zabytków i zjawisk związanych z prezentowaną wystawą, lecz także przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego odbioru sztuki.

Różnorodne tematycznie spotkania realizowane są głównie na wystawach stałych i czasowych, ale również w miejscach umożliwiających prezentację zabytków znajdujących się na co dzień w magazynach muzealnych. Często wykorzystywane są prezentacje multimedialne, gry i zabawy oraz różne pomoce dydaktyczne, które zachęcają uczestników zajęć do rozmowy na temat kultury i sztuki.

Wśród tematów poruszających odległe dzieje Pomorza znaleźć można następujące propozycje zajęć: Pradzieje Pomorza, Bursztyn – bałtyckie złoto, Krupy, sery, ryby, raki i inne dawnych mieszkańców Pomorza przysmaki, Opowieści z muzeum, a wśród nich taka: o życiu i pracy dawnego rybaka, Historia z dreszczykiem – śladem dawnych obrządków pogrzebowych.

Oferty zajęć są dostępne na stronie muzeum w zakładce „edukacja”. Każdy może wybrać coś interesującego.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński