MŚ 2014. Hiszpania - Chile 0:2. Obrońcy tytułu odpadli [zdjęcia]

Redakcja
Przy stanie 1:0 dla Chile Hiszpanie rzucili się do ataku, ale zmarnowali kilka niezłych okazji strzeleckich. Dobrze grali obrońcy Chile, bramkarz Claudio Bravo ponownie popisał się udanymi interwencjami.I gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się rezultatem 1:0, w 43. minucie padła druga bramka. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Alexisa Sancheza, Iker Casillas wypiąstkował piłkę tuż pod nogi Charlesa Aranguiza, który okazji nie zmarnował. Hiszpanie schodzi na przerwę do szatni przegrywając 0:2.
Trener Hiszpanii Vicente del Bosque jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego zagrał dość ryzykowanie. Na ławce rezerwowych posadził dwóch dotychczas podstawowych piłkarzy reprezentacji, doświadczonych zawodników Barcelony Gerarda Pique'a i Xaviego Hernandeza. W ich miejsce na boisko wybiegli Javi Martinez oraz Pedro Rodriguez.