Morze Bałtyk wygrało - ale tylko seta

dc
W kolejnym meczu w I lidze siatkarze Morza Bałtyk Szczecin przegrali w Kielcach z Fartem 1:3 (24:26, 14:25, 25:21, 18:25) i nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Kwaśniak, Glinka, Paśnik, Kaczorowski, Kulikowski, Michor, Pachliński (libero) oraz M. Paniączyk, Zabłocki, Nowocień.

W pierwszym secie szczecinianie prowadzili 7:4 i 12:7. Trener kielczan Dariusz Daszkiewicz wziął dwa czasy na żądanie. Ten drugi pomógł, bo Fart zdobył cztery punkty z rzędu i do końca seta trwała już wyrównana walka. Niestety, w końcówce lepsi byli gospodarze.

- Najbardziej żałuję porażki właśnie w pierwszym secie - mówił po spotkaniu trener Morza Bałtyk, Zdzisław Gogol. - Była w końcówce niefrasobliwość i brak koncentracji.

W drugiej partii szczecinianie zagrali bardzo słabo, ale obudzili się w trzeciej. Prowadzili już 5:1. Potem Fart wyrównał na 9:9 i wydawało się, że powtórzy się scenariusz z pierwszego seta. Jednak od stanu 9:9 szczecinianie zagrali bardzo dobrze, w czym główna zasługa atakującego Konrada Paśnika i świetnie grającego rezerwowego Michała Paniączyka. Zrobiło się 22:16 dla Morza Bałtyk, które bez problemu wygrało.

Niestety, w czwartym secie kielczanie od początku odskoczyli na kilka punktów, a potem jeszcze powiększyli przewagę. Było m.in. 15:9 dla Fartu.

Po meczu trener Fartu, Daszkiewicz, narzekał na dużą ilość prostych błędów w jego zespole. Jego drużyna zdobyła jednak trzy punkty i nadal w tabeli zajmuje drugie miejsce.