Morze Bałtyk Szczecin - SMS Spała 3:1

Konrad Paśnik (przodem, atakuje) znów miał okresy lepszej i mało skutecznej gry. Fot. Andrzej Szkocki
Morze Bałtyk Szczecin na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek pokonało 3:1 SMS Spała i znacznie poprawiło swoją sytuację w tabeli.
Morze Baltyk Szczecin - SMS SpalaMecz I ligi siatkówki Morze Baltyk Szczecin - SMS Spala.

Morze Bałtyk Szczecin - SMS Spała

Krzysztof Dziedzic
[email protected]

W zaległym meczu szczecinianie zgarnęli trzy punkty, ale mogło być zupełnie inaczej. W trzecim secie nasza drużyna przegrywała 12:18, gdy trener szczecinian Zdzisław Gogol poprosił o czas. Wydawało się, że jest już za późno na odwrócenie losów tej partii, ale nasi siatkarze przy błędach rywali wyrównali na 21:21. Potem obronili cztery setbole i wygrali 29:27 po ataku kapitana Mateusza Sylli, który nie bał się atakować z niezbyt dobrze wystawionych piłek. - Udało nam się wyrwać tego seta - mówił po spotkaniu Gogol.

W pierwszym secie Morze Bałtyk prowadziło 21:20, ale potem przegrało cztery akcje z rzędu. W drugiej partii nasz zespół wygrywał niemal cały czas kilkoma punktami. Przy stanie 23:20 kontuzji stawu skokowego doznał środkowy bloku Dawid Michor, lecz nie przeszkodziło to w wygranej.

Po zwycięstwie w trzeciej partii, w czwartej losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. Było 18:17 dla SMS, gdy Gogol znów poprosił o przerwę. Po niej szczecinianie odskoczyli przeciwnikom, a mecz zakończył kolejnym odważnym atakiem Sylla.

Morze Bałtyk Szczecin - SMS Spała 3:1 (23:25, 25;22, 29:27, 25:21)

Morze Bałtyk: Sylla, Kwaśniak, Paśnik, Kaczorowski, Glinka, Michor, Pachliński (libero) oraz Kulikowski, W. Paniączyk, M. Paniączyk, Milczarek, Doliński.