Morze Bałtyk Szczecin gładko pokonało Ślepsk Suwałki

dc
Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin odnieśli pierwsze zwycięstwo.
Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin odnieśli pierwsze zwycięstwo. Fot. Marcin Bielecki
Pierwsze zwycięstwo i od razu 3:0 - siatkarze Morza Bałtyk Szczecin wreszcie wygrali mecz w I lidze.
Morze Szczecin - Ślepsk SuwalkiMecz siatkarzy Morze Baltyk Szczecin - Ślepsk Suwalki.

Morze Szczecin - Ślepsk Suwałki

Morze Bałtyk Szczecin - Ślepsk Suwalki 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

Morze Bałtyk: Sylla. Kwaśniak, Glinka, Michor Kulikowski, Paśnik, Pachliński (libero) oraz Milczarek, Doliński, Kaczorowski.

Po trzech kolejkach Morze Bałtyk z czterema punktami zajmuje 8. miejsce w 13-zespołowej tabeli.

Pierwszy set był bardzo dziwny. Zawodnicy obu drużyn nie mogli zdobyć punktu przy własnym serwisie. Przy stanie 4:5 błąd popełnił rozgrywający Morza Bałtyk Maciej Kwaśniak i zrobiło się 4:6. A potem punkt zdobywał ten zespól, który przyjmował zagrywkę - aż do stanu 12:13. Wówczas to po kontrze kapitan Morza Bałtyk Mateusz Sylla wyrównał na 13:13. Gdy potem zrobiło się 15:18, zaniepokojony trener naszej drużyny Zdzisław Gogol poprosił o przerwę.

Po niej błędy zaczęli popełniać goście. Szczecinianie pierwszy raz na prowadzenie wyszli przy stanie 22:21. W ostatniej akcji w pierwszym secie udanym blokiem popisali się Dawid Michor i Artur Kulikowski.

Pierwszy set miał kluczowe znaczenie.

- Potem zeszła z nas presja i gładko wygraliśmy - tłumaczył po spotkaniu środkowy bloku, Michał Glinka, który wraz z Sylla oraz atakującym Konradem Paśnikiem miał największy wkład w wygraną naszego zespołu.