MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Modnie, ale z klasą. Tak się ubiera Dominika Kulczyk! Zobacz stylizacje najbogatszej Polki

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Dominika Kulczyk angażuje się w pomoc charytatywną.
Dominika Kulczyk angażuje się w pomoc charytatywną. AKPA
Zgrabna, piękna, inteligentna, wykształcona, a na dodatek bardzo zamożna. Dominika Kulczyk jest najbogatszą kobietą w Polsce, ale też przedsiębiorczynią, filantropką oraz reporterką. Tam, gdzie się pojawia zwraca na siebie uwagę nie tylko pozycją społeczną, ale też wyglądem, w tym eleganckimi, dobranymi do sylwetki i urody stylizacjami. Zobacz, jak się ubiera!

Spis treści

Dominika Kulczyk od lat jest najbogatszą Polką

Dominika Kulczyk, według rankingu na rok 2023 przygotowanego przez czasopismo Wprost, znalazła się na pierwszym miejscu listy najbogatszych Polek. To miejsce zajęła już po raz ósmy. Jej majątek został wyceniony na 8,6 miliarda złotych. Na drugim miejscu znalazła się Barbara Komorowska, właścicielka marki Bakoma oraz BZK Group, a na trzecim Grażyna Kulczyk, mama Dominiki. Z kolei najbogatszą kobietą świata jest Françoise Bettencourt Meyers, wnuczka założyciela marki L'Oreal.

Czym zajmuje się Dominika Kulczyk?

Dominika Kulczyk posiada niecałe 43% akcji w Polenergii, największej polskiej grupy energetycznej, gdzie jest przewodniczącą rady nadzorczej. To samo stanowisko sprawuje w Kulczyk Holding, jest też współzałożycielką Grupy Firm Doradczych Values.

Zobacz: Najlepsze szkoły, rodzinne biznesy i ogromne pieniądze. Zobacz, kim są i czym się zajmują dzieci najbogatszych Polaków

Dominika Kulczyk angażuje się również w działalność filantropijną.

Założycielka i prezeska Kulczyk Foundation – fundacji przeciwdziałającej dyskryminacji kobiet i dziewcząt na całym świecie. Poprzez działalność tego podmiotu współpracuje z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, wdrażając zmiany społeczne oparte na zrównoważonych rozwiązaniach, które nazywa „Efektem Domina” – podaje o Dominice Kulczyk strona internetowa Kulczyk Foundation.

Dominika Kulczyk prywatnie

Prywatnie Dominika Kulczyk była związana z Janem Lubomirskim-Lanckorońskim. Para poznała się na balu, który zorganizowała rodzina Lubomirskiego. Mężczyzna zaczął zabiegać o jej względy, ta jednak trzymała dystans z powodu stereotypowego obrazu księcia, o którym była przekonana. Jak wyznała po czasie, był on zaprzeczeniem cech, które mu wmówiła. Para pobrała się w 2001 roku i doczekała się dwójki dzieci – syna Jeremiego i córki Weroniki. Małżeństwo rozwiodło się po 12 latach. Dominika Kulczyk ponownie nie wyszła już za mąż.

Czytaj: Przyciąga uwagę wszędzie, gdzie się pojawia! Omenaa Mensah ma styl kobiety sukcesu. Tak ubiera się żona miliardera

Jeremi ma obecnie 19 lat, a Weronika Konstancja 15. Jak powiedziała w wywiadzie dla Mamo to ja Dominika Kulczyk w 2014 roku, odkąd została mamą, nieporównywalnie wzrósł jej poziom empatii.

Moim zdaniem trzeba uszanować to, że dzieci są odrębnymi bytami i my ich nie mamy dla siebie. Powinniśmy w którymś momencie życia wypuścić je jak strzały. Moje dzieci nie muszą się wszystkim podobać, nie muszą pełnić jakichś ról społecznych, nie muszą wykonywać rzeczy, które ich nie interesują – powiedziała Kulczyk w czasopiśmie.

Dominika Kulczyk angażuje się w pomoc charytatywną.

Modnie, ale z klasą. Tak się ubiera Dominika Kulczyk! Zobacz...

Czas na nowy telefon? Skorzystaj z okazji

Materiały promocyjne partnera
od 7 lat
Wideo

Kim jest Michelle Obama?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Modnie, ale z klasą. Tak się ubiera Dominika Kulczyk! Zobacz stylizacje najbogatszej Polki - Strona Kobiet

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński