MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi mówią o depresji. Konferencja "Inny świat" w Szczecinie

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
"Inny świat" - to cykl konferencji, sympozjów, warsztatów przedstawiający problemy współczesnego świata z punktu widzenia młodego człowieka
"Inny świat" - to cykl konferencji, sympozjów, warsztatów przedstawiający problemy współczesnego świata z punktu widzenia młodego człowieka Andrzej Szkocki
"Młodzi o depresji". Fundacja Klub Młodego Ekologa zorganizowała w piątek kolejną konferencję w ramach cyklu Inny świat. Młodzież i zaproszeni goście rozmawiali o przyczynach coraz częstszego zapadania ludzi na depresję, która (być może) jest efektem zanieczyszczenia środowiska.

"Inny świat" - to cykl konferencji, sympozjów, warsztatów przedstawiający problemy współczesnego świata z punktu widzenia młodego człowieka.

- Tym razem zajmiemy się zjawiskiem depresji - mówi Nadia, rzeczniczka prasowa Fundacji. - Depresja w naszym społeczeństwie jest postrzegana najczęściej jako efekt pandemii i intensywnego trybu życia. Na konferencji spróbujemy obalić ten mit, a przynajmniej znacząco go podważyć. Naszym zdaniem bowiem, praprzyczyną obecnego wzrostu zaburzeń psychicznych jest zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Członkowie Fundacji podkreślają, że za nasze zdrowie (w tym również psychiczne) odpowiada prawidłowa gospodarka hormonalna ludzkiego organizmu. Gospodarka wrażliwa na obecność fluorowców, polichlorowanych bifenyli, opóźniaczy palenia czy wreszcie pestycydów.

- Od połowy lat 90. ubiegłego wieku na całym świecie notujemy wzrost narodzin dzieci ze stwierdzonym autyzmem i ADHD - argumentuje Robert Sokołowski, prezes Fundacji Klub Młodego Ekologa. - Od tego okresu obserwujemy stały spadek ilorazu inteligencji w każdym z kolejnych roczników.

Prezes Sokołowski twierdzi, że naukowcy ze Skandynawii jako pierwsi zauważyli tę prawidłowość u poborowych.

- Okazało się, że ma to związek z tarczycą - mówi.

O zanieczyszczeniu środowiska i jego wpływie na nasze zdrowie psychiczne, młodzież i członkowie Fundacji rozmawiali z zaproszonymi gośćmi: psychologiem, przedstawicielami Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Sanepidu i Państwowej Straży Pożarnej.

- Chcemy, w oparciu o najnowsze wyniki badań naukowych z całego świata, zastanowić się, co w maksymalnie krótkim czasie można zrobić, aby proces ten odwrócić, albo przynajmniej ten odwrót zapoczątkować - twierdzi rzeczniczka prasowa. - Przedstawimy również kilka sprawdzonych rozwiązań w profilaktyce zaburzeń.

Konferencja odbędzie się w ramach "Programu Społecznik".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński