Młoda Lechia lepsza od Młodej Pogoni

Wiola Borzym/archiwum
Lechia Gdańsk pokonała Pogoń Szczecin 2:0 w meczu 11. kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Dzięki tej wygranej zespół z Trójmiasta wyprzedził Portowców w tabeli i zajmuje pozycję wicelidera.

Goście objęli prowadzenie w 40. minucie po strzale Jakuba Kamińskiego. Zanim piłka wpadła do siatki, odbiła się od jednego z obrońców i zmyliła golkipera Pogoni, Krystiana Rudnickiego.

W 67. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Damian Kugiel, który uderzeniem w długi róg bramki ustalił wynik meczu na 2:0.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)

Bramki: Kamiński (40), Kugiel (67).

Pogoń: Rudnicki - Błajewski (46 Chodorowski), Krzywicki, Bzdręga, Żyliński (35 Szewczykowski), Wilk, Strąpoć (46 Fijałkowski), Galoch (70 Kotłowski), Kapelusz, Jałoszyński, Zieliński (80 Obst).

Więcej o meczu czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".