Mecz na szczycie dla Wybrzeża Rewal. Nowy wicelider IV ligi piłkarskiej

Drużyna Wybrzeża Rewal przed meczem z Bałtykiem.
Drużyna Wybrzeża Rewal przed meczem z Bałtykiem. Wybrzeże Rewal Facebook
Sześć bramek padło w spotkaniu dwóch najlepszych zespołów po 18 kolejkach. Wybrzeże Rewal udźwignęło presję i wygrało z wiceliderem z Koszalina.

Sytuacja była jasna – wygrana Wybrzeża dawała mu pięciopunktową przewagę nad groźnym przeciwnikiem, typowanym w przerwie zimowej za mocnego kandydata do awansu. Remis – chyba najbardziej urządziłby Gwardię Koszalin, a sukces Bałtyku to przejęcie pozycji lidera.

Początek spotkania spokojny, zespoły z zabezpieczeniem tyłów sprawdzały swoją dyspozycję. W 25. minucie gospodarze mieli rzut wolny, wrzutka i pechowa interwencja doświadczonego Arkadiusza Jasitczaka. Goście szybko zaatakowali i wyrównali w 33. minucie. Piękną bramkę uzyskał Kacper Masny.

Tuż przed przerwą Wybrzeże znów prowadziło. Po rogu Dmytro Szewczuk z bliska trafił do siatki. Wyrównać kwadrans po przerwie powinien Szymon Waleński, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Zemściło się to na Bałtyku, bo Szewczuk w 66. minucie trafił po raz drugi. Co prawda Miłosz Stępniak szybko zdobył kontaktowego gola, ale jeszcze szybciej lider odpowiedział bramką Borysa Sobstyla Jałoszyńskiego.

Koszalinianie próbowali jeszcze zmienić wynik, ale to się już nie udało. W końcówce grali w „10”, więc i zadanie było trudniejsze.

Wyniki 19. kolejki: Ina Goleniów – Biali Sądów 2:2, Wybrzeże Rewal – Bałtyk Koszalin 4:2, Odra Chojna – MKP Szczecinek 2:3, Darłovia Darłowo – Kluczevia Stargard 2;4, Orzeł Wałcz – Błękitni II Stargard 0:1, Iskierka Szczecin – Chemik Police 1:1, Gwardia Koszalin – Wieża Postomino , Unia Dolice – Mechanik Bobolice .

W tabeli 1. Wybrzeże ma 54 punkty, 2. Gwardia – 52, 3. Bałtyk – 49.