Małopolska: Inwestycyjna Perła Europy i Polski. CyberSec 2024

Artykuł sponsorowany Instytut Kościuszki
Małopolska, dynamicznie rozwijający się region na gospodarczej mapie Polski i Europy, to miejsce, które łączy doskonałą lokalizację, zaawansowaną infrastrukturę oraz przyjazne warunki dla przedsiębiorców. Ten region, otwarty na inwestycje, jest wzorem efektywnej współpracy pomiędzy samorządem, środowiskami naukowymi oraz instytucjami biznesowymi. Strategiczne położenie w centralnej części Europy, rozwinięta komunikacja oraz nowoczesna infrastruktura badawcza to tylko niektóre z atutów województwa. Małopolska jest także partnerem głównym wydarzenia CYBERSEC CEE EXPO & FORUM – jednej z największych imprez w regionie Europy Środkowo-Wschodniej dotyczących cyberbezpieczeństwa. To unikalne wydarzenie łączące targi produktów i usług ze świata cyber oraz debat. Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC gromadzi ekspertów, przedstawicieli rządu, biznesu oraz środowisk akademickich. Partnerstwo z województwem małopolskim podkreśla zaangażowanie regionu w rozwój i bezpieczeństwo cyfrowe.

Centrum Biznesowe i Innowacyjne

Małopolska to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów w Polsce i Europie. Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj z sukcesem działają znane firmy krajowe i międzynarodowe, m.in. takie jak Maspex, Comarch, HSBC, IBM, czy Huawei. W regionie funkcjonuje ponad 480 tys. podmiotów gospodarczych, co plasuje Małopolskę na 4. miejscu w Polsce pod względem liczby firm. Przekłada się to na budowanie pozycji eksportera, który w 2021 roku wyniósł aż 12,5 mld EUR, co dowodzi silnej pozycji gospodarczej regionu.

Siła Innowacji, Edukacji i Technologii

Dokładnie przemyślana, długofalowa strategii województwa nastawiona jest na rozwój innowacyjności regionu. Dzięki temu Małopolska jest liderem, w szczególności biorąc od uwagę środki przeznaczane na badania i rozwój (2,51% PKB), przoduje także biorąc pod uwagę liczbę pracowników B+R. Region może się pochwalić 45 ośrodkami wsparcia innowacji i przedsiębiorczości oraz wysokim wskaźnikiem udziału przedsiębiorstw innowacyjnych. Posiada również wiodące uczelnie wyższe, kształcące rocznie niemal 37 tys. absolwentów. Małopolska oferuje wsparcie dla projektów związanych z technologiami wodorowymi i kosmicznymi. Wiodącą instytucją w tej gałęzi jest Małopolskie Centrum Innowacyjnych Technologii Magazynowania i Transportu Wodoru, a kosmiczne aspiracje wypełnia członkostwo w Sieci Europejskich Regionów Wykorzystujących Technologie Kosmiczne NEREUS, są to przykłady zaangażowania w rozwój nowoczesnych technologii.

Programy i Inicjatywy Wspierające Przedsiębiorczość

Małopolska to swoisty inkubator przedsiębiorczości, województwo realizuje liczne programy wspierające przedsiębiorców i innowacyjność Program akceleracyjny #StartUP Małopolska oraz program „Małopolska – tu technologia staje się biznesem” pomagają młodym firmom w rozwoju i nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Województwo nie zapomina również o własnej historii i unikalnej wartości. Centrum Business in Małopolska, działające od 2009 roku, promuje markę gospodarczą regionu, oferując przy tym wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców.

Cyfryzacja i Bezpieczeństwo[/sc[

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Małopolska: Inwestycyjna Perła Europy i Polski. CyberSec 2024 - Gazeta Krakowska

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński