MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małe zainteresowanie wyborami do szczecińskich rad osiedli

Oskar Masternak
W ubiegłą niedzielę wybieraliśmy naszych przedstawicieli do 32 rad osiedli. Do lokali wyborczych udało się niecałe 6,5 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców Szczecina.

Od początku wybory do najniższego szczebla lokalnego samorządu nie miały dobrej opinii. Najpierw szeroko dyskutowano nad zmianami w sposobie wyboru nowych radnych, następnie okazało się, że nie ma kandydatów. Teraz do tego trzeba dodać bardzo niską frekwencję.

Cztery lata temu do urn poszło 5,08 procent mieszkańców, a w tym roku tylko 6,48%. Najniższa frekwencja była wśród mieszkańców osiedla Turzyn. Tam na oddanie głosu zdecydowało się niewiele ponad dwa procent mieszkańców. Najwyższa frekwencja była natomiast w komisji wyborczej na Głębokim.

Szczegółowe wyniki wyborów powinny być znane dziś. Jednak z tych, które wywieszone były na drzwiach lokali wyborczych można odnaleźć kilka niespodzianek.

ZOBACZ TEŻ:

Mandatu radnej osiedla Majowe nie uzyskała Jolanta Balicka, która zasiada obecnie w radzie miasta. Do swoich rad nie dostali się również aktywni i znani osiedlowcy Andrzej Śmieliński i Arkadiusz Lisiński.

Zaufaniem wyborców zostali natomiast obdarzeni Michał Wilkocki (przewodniczący rady miasta), Wojciech Dorżynkiewicz (radny sejmiku) i Marek Duklanowski (były radny).

- W pierwszej kolejności dziękuję za pracę ustępującym radnym osiedlowym. Przez ostatnie 4 lata zrobili dla Szczecina wiele dobrego. To w głównej mierze Oni dbają o nasze małe ojczyzny. Jeśli chodzi o frekwencję to jest nieznacznie wyższa niż ostatnio więc to cieszy. Oczywiście wszyscy chcielibyśmy aby była jeszcze wyższa. Przed nami zatem podsumowanie ostatnich kilku tygodni pracy i wyciąganie wniosków na przyszłość. Myślę, że m.in. przed nowymi radnymi dużo pracy i aktywności, tak by zaistnieć w świadomości mieszkańców. Urząd musi natomiast jeszcze wyraźniej wskazywać rolę Rad Osiedli w naszym życiu oraz pokazywać ich dokonania - komentuje wyniki wyborów prezydent Piotr Krzystek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński