MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Malczewskiego: Najmłodsi już szaleją na nowym boisku

Małgorzata Klimczak [email protected]
Po oficjalnym otwarciu Gryfusia dzieci z Przedszkola Publicznego nr 41 rozegrały pierwsze zawody sportowe.
Po oficjalnym otwarciu Gryfusia dzieci z Przedszkola Publicznego nr 41 rozegrały pierwsze zawody sportowe. Sebastian Wołosz
Maluchy z Przedszkola Publicznego nr 41 przy ul. Malczewskiego w Szczecinie mogą się cieszyć z nowego boiska. - Dzieci bardzo dziękują za nie i już je przetestowały - mówi szefowa placówki.

Nowe boisko zostało otwarte w ramach miejskiego programu Gryfuś. To wspólna inicjatywa dyrektorów szczecińskich przedszkoli oraz urzędu miasta, która pojawiła się jesienią 2010 roku. Program dotyczy uzupełnienia przedszkolnych placów zabaw o elementy sportowe. W wyniku konsultacji powstał oryginalny "Program budowy małych boisk w przedszkolach - Gryfuś".

W pierwszym etapie w pięciu placówkach wybudowano małe, poliuretanowe boiska wielofunkcyjne wraz z ogrodzeniem, wyposażone w kosze, bramki itp. Kompleks sportowy uzupełniony jest także o krótkie, trzytorowe bieżnie proste oraz kilkuelementowe tak zwane ścieżki zdrowia.

Przedszkole Publiczne nr 41 to pierwsza placówka tego typu w Szczecinie, w której oficjalnie otwarto boisko.
- Dzieci bardzo dziękują za to boisko i już je przetestowały podczas zajęć sportowych - mówi Jolanta Czubala, dyrektor PP nr 41.

W ramach programu Gryfuś w 2011 roku rozpoczęto budowę pięciu inwestycji. Cztery pozostałe znajdują się w przedszkolach nr 23 przy ul. Ofiar Oświęcimia 12, PP 27 przy ul. H. Pobożnego 6/8, PP 67 przy ul. Cegielskiego 9, i PP 9 przy ul. Hożej 9/10.

Zakończenie wszystkich inwestycji i dopuszczenie ich do użytkowania nastąpiło wiosną 2012 r. Łączny koszt wszystkich pięciu kompleksów wyniósł 999 tys. zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński