Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mała Ojczyzna: Gmina Drawno. Inwestycje i rozwój

Maria Jędrzejewska
Maria Jędrzejewska
Zabytkowy ratusz siedzibą Urzędu Miejskiego w Drawnie,
Zabytkowy ratusz siedzibą Urzędu Miejskiego w Drawnie, fot. arch. UM
Pierwsza połowa obecnej kadencji burmistrza i Rady Miejskiej w Drawnie to pracowity i dobrze wykorzystany czas, choć jednocześnie trudny ze względu na panującą pandemię koronawirusa – podkreśla Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski.

Podsumowując półmetek mijającej kadencji wśród najważniejszych sukcesów należy wymienić znaczny wzrost inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach.

Zadania te dotyczyły m.in.:

  • budowy i remontów dróg,
  • infrastruktury kanalizacyjnej,
  • budowy i modernizacji obiektów użyteczności publicznej.

Część realizowanych inwestycji stanowiła kontynuację zadań rozpoczętych w latach wcześniejszych. Realizowano także całkowicie nowe zadania inwestycyjne – zaznacza burmistrz.

Remont zabytkowego ratusza

W styczniu 2020 roku po długo wyczekiwanym remoncie do użytku publicznego oddany został zabytkowy budynek Urzędu Miejskiego w Drawnie. Dzięki staraniom władz gminy i pozyskanym środkom dokonano renowacji i modernizacji ważnego dla potrzeb mieszkańców gminy obiektu. W obiekcie wykonano m.in. renowację elewacji oraz remont pomieszczeń wewnątrz budynku.

Całkowity koszt zadania to ok. 1 milion złotych, z czego pół miliona pozyskano z funduszy unijnych. Remont obiektu miał na celu zwiększenie atrakcyjności zabytku i zachowanie ratusza w nienaruszonej formie dla kolejnych pokoleń mieszkańców Drawna. Z pewnością modernizacja zabytkowych obiektów pozwala na lepsze dostosowanie ich do potrzeb mieszkańców i turystów, a tym samym zwiększa atrakcyjność turystyczną naszej gminy.

Z efektów remontu skorzystają nie tylko wszyscy mieszkańcy miasta i gminy, a także turyści licznie odwiedzający naszą gminę.

Przebudowa ulic i budowa chodników na Osiedlu w Drawnie

W roku 2020 zakończono  drugi etap prac na Osiedlu w Drawnie obejmujący przebudowę dróg wraz z montażem oznakowania drogowego i budowę chodników, miejsc postojowych i ciągów pieszo-jezdnych, a także urządzenie terenów zieleni. W ramach tej inwestycji pierwszym etapem prac było wykonanie oświetlenia na całym osiedlu, które wykonano w 2019 roku. Trzeci etap prac to przebudowa kolejnych dróg Osiedla. Planowany jest do zrealizowania do końca września br.

Łączny koszt całego przedsięwzięcia realizowanego w latach 2019 – 2021 (łącznie z oświetleniem) to koszt ponad 3,5 miliona złotych.

Budowa nowych dróg i ulic na Osiedlu była jedną z wielu inwestycji, zrealizowanych w roku 2020 w drawieńskiej gminie. Mimo epidemii koronawirusa, gmina nie zwalniała tempa. Mieszkańcom Osiedla możemy życzyć miłych wrażeń z jej użytkowania.

Budowa placu zabaw z siłownią zewnętrzną w Drawnie przy ul. Kolejowej

Przebudowany został istniejący plac zabaw i wyposażony w nowoczesne elementy placu zabaw łącznie z ogrodzeniem i nawierzchnią, zagospodarowaniem terenów zielonych, montażem elementów siłowni zewnętrznej oraz urządzeń sprawnościowych i elementów małej architektury. Nowy plac to miejsce zabaw dla dzieci i aktywności sportowej dla młodzieży i dorosłych gminy Drawno.

To poprawa jakości spędzania wolnego czasu mieszkańców naszej gminy. Jest to na pewno dobry sposób na propagowanie aktywnego stylu życia wśród mieszkańców, rozwijanie zainteresowań sportowych wśród dzieci i młodzieży, oraz poprawę kondycji fizycznej.

Świetlica w Niemieńsku

Data 11 lipca 2020 roku długo zapadnie w pamięci mieszkańców sołectwa Niemieńsko w gminie Drawno. Długo wyczekiwana, nowoczesna świetlica wiejska oficjalnie została przekazana do użytku.

Nowoczesny budynek powstał dzięki przedsięwzięciu współfinansowanemu ze środków unijnych i budżetu państwa. Całość inwestycji to ponad pół miliona złotych. Świetlica to miejsce dla mieszkańców szczególne, ona jest sercem małej, ale uroczej miejscowości jaką jest Niemieńsko. Tutaj przecież mieszkańcy się spotykają na różnego rodzaju spotkaniach i zebraniach ważnych dla sołectwa.

To w tym miejscu zapadają najważniejsze dla mieszkańców decyzje. Ale to również miejsce, w którym można się wspólnie bawić, integrować, szkolić, obcować ze sztuką i kulturą. Budowana jest więź międzypokoleniowa. Dzięki takim inwestycjom gmina pięknieje.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński