Lider poległ w Szczecinie. Gola strzelił nawet bramkarz Futsal Szczecin

Alex Tijewski trafił do siatki w meczu z liderem. Zawodnik Futsal Szczecin ma 5 goli na koncie w tym sezonie CLJ. Jego klubowy kolega, Karol Tomaszewski, ma 7 bramek. Kamil Koczara / Portowa Duma
W najlepszym możliwym momencie zawodnicy Futsal Szczecin sięgnęli po drugie zwycięstwo. Pokonali u siebie lidera Centralnej Ligi Juniorów aż 7:1.

Młody zespół Futsal Szczecin, który w tym sezonie zadebiutował w nowoutworzonej Lidze Centralnej Juniorów (do lat 19), nie miał łatwego początku. Na szczęście po kilku tygodniach, zespół trenera Jana Skuratowskiego zaczyna dojrzewać, a jego gra jest coraz efektywniejsza.

W środowy wieczór szczecinianie gościli lidera tabeli, SPN Szamotuły. Mecz od początku był szybki i żywy, ale takiego pogromu jednak nikt się nie spodziewał.

Gospodarze wygrali aż 7:1, już do przerwy pewnie prowadząc 3:0. Gola zdobył w drugiej połowie także bramkarz i kapitan Futsal Szczecin, Przemysław Rudziński. Golkiper przejął piłkę, minął rywali i pewnie uderzył do siatki. Tym samym bramkarz sprawił sobie bardzo miłą niespodziankę, bowiem tego dnia obchodził urodziny.

Gospodarze, także dzięki występom w I lidze, gdzie zbierają cenne doświadczenie, potrafili nie tylko utrzymać prowadzenie, ale również przećwiczyć kilka wariantów taktycznych, jak gra z wycofanym bramkarzem.

Futsal Szczecin - SPN Szamotuły 7:1 (3:0)
Bramki: Zhupanov 2, Tomaszewski 2, Matuszak, Rudziński, Tijewski - Dębiec.
Futsal: Rudziński - Matuszak, Tomaszewski, Ivanenko, Tijewski, Gołacki, Pełczyński, Zhupanov, Wójcik, Ushakov.