Lider pokonał wicelidera. Sandra Spa Pogoń coraz więcej traci do Śląska

Kibice podziękowali szczypiornistom Pogoni za walkę.
Kibice podziękowali szczypiornistom Pogoni za walkę. Wojciech Kozłowski
PIŁKA RĘCZNA. Dwa zmarnowane rzuty karne w końcówce spotkania przesądziły o porażce Sandra Spa Pogoni Szczecin w meczu na szczycie I ligi szczypiornistów.

Do Szczecina przyjechał Śląsk Wrocław, który mógł się pochwalić kompletem zwycięstw. Pogoń była druga, ale po siedmiu kolejkach miała 5 zwycięstw i 2 porażki. Tylko wygrana z wrocławianami przybliżała ich w tabeli, dzięki czemu liga nabrałaby kolorów.

Pogoń dobrze rozpoczęła spotkanie. Po pięciu minutach prowadziła 3:1 po dwóch bramkach Adama Stępnia. Rozgrywający miał swój dzień - siedem razy pokonał bramkarza Śląska.

Po kwadransie to goście zaczęli przejmować inicjatywę, a gdy Pogoń grała w osłabieniu to odskoczyli na trzy trafienia (9:12). Gospodarze potrafili jednak przerwać dobrą grę przeciwnika i w końcówce odsłony znów byli lepsi.

W 44. minucie bramkę zdobył Filip Wrzesiński i Pogoń prowadziła 21:17. Problem w tym, że goście w dwie minuty zdobyli trzy bramki z rzędu i znów wynik był sprawą otwartą.

Rozstrzygnięcie nastąpiło po paru minutach. Przy prowadzeniu Śląska 23:22 karnego zmarnował Patryk Krok. Po chwili identyczną okazję zmarnował Adam Biały. Rywale potrafili to wykorzystać. Odskoczyli i zapewnili sobie wygraną.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 24:27 (16:14)
Pogoń: Viunyk - Krok 9, Stępień 7, Wrzesiński 4, Nowak 2, Biały 1, Polok 1, Kapela, Wiśniewski, Terczyński, Sochacki, Lilien.

W tabeli Pogoń spadła na 3. pozycję. Do Śląska traci już 9 punktów.