MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lekcje za kratami. Funkcjonariusze służby więziennej zaprosili młodzież z Tychowa

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Koszalinie prowadzą wiele programów edukacyjnych.
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Koszalinie prowadzą wiele programów edukacyjnych. Służba Więzienna
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Koszalinie prowadzą wiele programów edukacyjnych, w tym program "W służbie prawu", którego istotą jest ukazanie dolegliwości wynikających z odbywania kary pozbawienia wolności. Kolejny program edukacyjny to "W służbie ojczyźnie", którego podstawą jest szkolenie strzeleckie. Z oferty edukacyjnej przygotowanej przez służbę więzienną mogli skorzystać uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie, którzy odwiedzili mury Oddziału Zewnętrznego w Dobrowie.

Oddział Zewnętrzny w Dobrowie to jednostka penitencjarna, usytuowana z dala od zgiełku miasta, której przeznaczenie pozwala na wykorzystanie jej możliwości do skutecznej resocjalizacji osadzonych. Mogli się o tym przekonać odwiedzający, dla których funkcjonariusze przygotowali ciekawy blok tematyczny. Spotkanie z młodzieżą rozpoczęło się wykładami o skutkach popełnianych przestępstw oraz wykroczeń karnych, których konsekwencje są znacznie dotkliwsze niż wielu nastolatkom się wydaje.

Uczniowie poznali zakład. Nie obyło się bez zaskoczeń. Abstrakcyjne wydawały się dla nich hale produkcyjne na terenie Oddziału Zewnętrznego w Dobrowie, w których osadzeni wykonują prace odpłatne na rzecz kontrahentów zewnętrznych czy też sala gimnastyczna, otwarta dla każdego skazanego chętnego do uczestnictwa w zajęciach sportowych.

- Wychowankowie klasy wojskowej oraz policyjno – penitencjarnej przybyli do oddziału Aresztu Śledczego w zupełnie innym celu.

- Szkolenie strzeleckie, które zaoferowaliśmy uczniom Liceum Ogólnokształcącego to innowacyjny sposób na przekazanie praktycznej wiedzy osobom, wykazującym znaczne zainteresowanie tą tematyką. Młodzi wychowankowie nie tylko wysłuchali odpowiedniego przygotowania do postaw strzeleckich czy zasad panujących na strzelnicy. Mogli się sami przekonać jak celnie wykonuje się strzały, dzięki przygotowanym do tego trenażerom strzeleckim. A samo zobowiązanie uczestników do przestrzegania zasad oraz ścisłego podporządkowania się na strzelnicy uczy ich pokory i skupienia w miejscu pełnienia służby - tłumaczy zastępca kierownika Działu Ochrony ppor. Piotr Oczkowski.

Do szkolenia strzeleckiego wykorzystywana jest broń i amunicja szkolna, co w pełni pozwala zachować bezpieczeństwo podczas prowadzonych zajęć praktycznych. Repliki broni, trenażery strzeleckie oraz urządzenia szkoleniowe wykorzystywane są wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem, nad czym przez całe zajęcia czuwali funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Dobrowie.

- To była świetna okazja do tego, aby uczniowie z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie przekonali się o słuszności wyboru kierunku edukacji oraz swojej ewentualnej dalszej kariery, z tym związanej — tłumaczy zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie ppłk Marcin Śnieżko.

Nie było to ostatnie zaplanowane spotkanie w Oddziale Zewnętrznym w Dobrowie Aresztu Śledczego w Koszalinie, niebawem funkcjonariusze ponownie spotkają się z uczniami klas mundurowych.

Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień.

Awanse i odznaczenia w służbie więziennej. Uroczystość w Kos...

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Lekcje za kratami. Funkcjonariusze służby więziennej zaprosili młodzież z Tychowa - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński