MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kup "zawieszony obiad" ukraińskimi studentom Akademii Morskiej w Szczecinie

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
FB Akademia Morska w Szczecinie
Każdy mieszkaniec Szczecina może pomóc kupując ukraińskim studentom z Akademii Morskiej obiad i kanapki. Akcję organizuje Parlament Studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Akademia Morska zaprasza wszystkich mieszkańców do wsparcia studentów i studentek uczelni z Ukrainy. Uczelnia będzie ich wszystkich wspierać poprzez wypłatę zapomóg czy pomoc w znalezieniu pracy dorywczej, ale są to rozwiązania długoterminowe, a pomoc potrzebna jest jak najszybciej.

- W tej trudnej chwili taki obiad będzie nie tylko posiłkiem, ale i symbolem wparcia i opieki, jaką chcemy zapewnić członkom naszej społeczności. Jeden obiad to koszt 15 złotych i w tej cenie student lub studentka otrzyma zupę, drugie dane oraz kanapki, które będzie mógł zjeść później - zapewniają przedstawiciele uczelni.

We współpracy z firmą zapewniającą obiady w budynku głównym uczelni (ul. Wały Chrobrego 1-2) Akademia Morska uruchamia „zawieszone obiady” dla studentów i studentek z Ukrainy znajdujących się w trudnej sytuacji. Każdy pracownik Akademii Morskiej, ale też każdy mieszkaniec naszego miasta, który będzie chciał wesprzeć studentów i studentki z Ukrainy może zgłosić się do firmy Wanta (klub "Pod Masztami") i wykupić obiad dla osób z Ukrainy.

Ostemplowany paragon można zostawić przy okienku w Wancie (zostanie on przekazany uczelni) lub samemu dostarczyć taki paragon do Działu ds. Obcokrajowców (pok. 101). Pracownicy przekażą takie paragony studentom i studentkom, którzy potrzebują tego rodzaju wsparcia.

Pierwszych 20 obiadów już zostało wykupionych, ale potrzeby są znacznie większe. Dziennie potrzeba ich kilkadziesiąt.

Na Akademii Morskiej studiuje 187 osób z Ukrainy, w tym 18 to osoby niepełnoletnie. Bardzo wielu studentów i studentek z Ukrainy już dziś ma duże problemy finansowe, ponieważ nie mają dostępu do środków na swoich ukraińskich kontach, a ich rodzice również nie mają możliwości wysłać im pieniędzy, czy po prostu tych pieniędzy nie mają, ponieważ nie mogą pracować, czy też uciekają przed działaniami wojennymi.

Tłumy na wielkiej manifestacji poparcia dla Ukrainy w Szczecinie!

Poruszająca manifestacja i marsz poparcia dla Ukrainy w Szcz...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński