Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kup voucher teraz, usługę odbierz w przyszłości. Rusza platforma sprzedażowa "Szczeciński Lokalny Solidarny"

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
Kup voucher teraz, usługę odbierz w przyszłości - to idea przyświecająca akcji "Szczeciński Lokalny Solidarny". Organizatorzy inicjatywy uruchamiają platformę sprzedażową, dzięki której zakup bonów będzie łatwiejszy.

Akcja "Szczeciński Lokalny Solidarny" jest elementem lokalnego pakietu dla gospodarki – miejskiego planu pomocy, dedykowanego lokalnym przedsiębiorcom. Inicjatywa w pierwszej kolejności zdobyła uznanie branży gastronomicznej, jednak jest przeznaczona dla wszystkich firm.

CZYTAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE:

Jak to działa?

- Klient kupując voucher na dowolną kwotę, będzie mógł go wykorzystać do końca roku na usługi lub produkty - czytamy w opisie.

Od teraz, aby wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, wystarczy wejść na stronę www.sls.szczecin.eu. Platforma oferuje możliwość zakupu voucherów na standardowe usługi jak np. słodki catering czy zabiegi kosmetyczne, ale też na wydarzenia kulturalne. Ponadto strona umożliwia przedsiębiorcom i osobom prowadzącym działalność kulturalną zgłaszanie się do programu.

- Poprzez ten program chcemy wesprzeć przedsiębiorców, którzy nie mogą obecnie prowadzić swoich działalności. Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji, zaproponowaliśmy sprzedaż voucherów na usługi i produkty - wyjaśnia Małgorzata Miszczuk, rzeczniczka spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

ZOBACZ TEŻ:

Program został przygotowany przez Miasto Szczecin, we współpracy z dwiema szczecińskimi platformami: WSPIERAM.TO - odpowiedzialna za część gastronomiczno – usługową, oraz BILETY.FM - odpowiedzialna za część kulturalną, instytucje, które sprzedają bilety na swoje przedstawienia, spektakle, koncerty.

Z programu mogą skorzystać firmy, wpisane do ewidencji (CEIDG, KRS) z siedzibą w Szczecinie. Miasto Szczecin zapewnia im bezpłatny dwumiesięczny dostęp do obu platform, a także opiekę, pomoc w przygotowaniu profili sprzedażowych, ofert i kampanii reklamowych.

Jedyny wydatek, jaki ponosi przedsiębiorca w związku z korzystaniem z programu, to koszty prowizji pobieranej przez platformę bankową 2.5% od deklarowanej kwoty vouchera. Przedsiębiorca otrzyma środki ze sprzedaży w ciągu siedmiu dni roboczych. Zakupione vouchery trafią do klientów drogą mailową.

W ramach pakietu gotowe są już procedury odraczania czynszów i podatków. Ponadto zapadła decyzja o dokapitalizowaniu funduszu pożyczkowego dla najmniejszych firm. Propozycje zawarte w lokalnym pakiecie dla gospodarki obejmują m.in. kwestie podatku od nieruchomości, czy opłaty za czynsz.

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński