KSZO Ostrowiec - Pogoń Szczecin - 0:1. Przedostatni bój wygrany

Maurycy Brzykcy [email protected]
Przemysław Pietruszka zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.
KSZO Ostrowiec - Pogoń Szczecin. Po pięciu meczach bez zwycięstwa portowcy wreszcie zdobyli trzy punkty. Pogoń ograła w Ostrowcu Świętokrzyskim miejscowe KSZO 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Przemysław Pietruszka.

Tym razem trener Piotr Mandrysz musiał dość gruntownie przemeblować skład, bowiem z powodu kartek i kontuzji nie zagrało kilku ważnych zawodników. Szkoleniowiec Pogoni dał szansę od początku spotkania między innymi młodym Tomaszowi Rydzakowi oraz Danielowi Wólkiewiczowi. W ataku zagrała para Olgierd Moskalewicz i Mikołaj Lebedyński.

Lepiej mecz zaczęli gospodarze. Trzy okazje na już na początku miał Marcin Folc, jednak nie zdołał pokonać Radosława Janukiewicza. Zemściło się to dość szybko. W 13. minucie dobre dośrodkowanie z prawej strony otrzymał Przemysław Pietruszka. Pomocnik gości strzelił z siedmiu metrów nie do obrony. Za chwilę głową nad poprzeczką uderzył Lebedyński. Gospodarze poderwali się do ataków i w rezultacie Folc znalazł się oko w oko z Janukiewiczem, jednak górą bramkarz Pogoni.

W drugiej połowie gospodarze rozkręcili się na dobre. Ponownie okazję miał Folc, a za chwilę w słupek trafił Łukasz Matuszczyk. Kilka minut później ekipa z Ostrowca miała serię rzutów rożnych. Były strzały, zamieszanie pod bramką, kolejne próby Folca, jednak konto portowców pozostawało czyste.

W końcowej fazie spotkania gospodarze postawili już wszystko na jedną kartę i grali na czterech napastników. Jednak szczęście i po raz kolejny świetny w bramce Janukiewicz byli po stronie portowców.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Bramka: Pietruszka (13).

KSZO: Wróbel - Stachurski, Dybiec, Skórnicki, Matuszczyk - Cieciura, Dziewulski (87 Żelazowski), Białek, Wieczorek (80 Kapsa) - Cieśliński, Folc (78 Kanarski).

Pogoń: Janukiewicz - Rydzak, Hrymowicz, Jarun, Woźniak - Wólkiewicz (61 Rogalski), Mandrysz (70 Koman), Zawadzki, Pietruszka - Moskalewicz, Lebedyński (89 Dziuba).