MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Komornik wszedł do Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Zabrał dwa... monitory

Małgorzata Klimczak
Komornik zabrał dwa monitory do instalacji wizualnych, które będą dowodem w postępowaniu sądowym. Trafostacja za nie nie zapłaciła, bo były uszkodzone.

Monitory stanowią przedmiot sporu z firmą EIDOTECH. Zostały one nabyte na potrzeby ostatniej wystawy, po czym Trafostacja wniosła zastrzeżenia odnośnie ich stanu technicznego.

- Naszym zdaniem umowa nie została wykonana z powodu uszkodzeń sprzętu. Fakt występowania wad został potwierdzony stosowną opinią techniczną - wyjaśnia Łukasz Koterba, prawnik Trafostacji Sztuki.

Monitory zostały zakupione w grudniu ubiegłego roku. Po stwierdzeniu wadliwości sprzętu Trafostacja nie chciała zapłacić za monitory z miejskiej dotacji, dlatego prosiła dostawcę o wymianę. Jednak reakcji nie było.

- Jesteśmy w sporze prawnym z dostawcą - mówi Łukasz Koterba. - Dostawca chce zabezpieczenia sprzętu, stąd wizyta komornika. Zgodziliśmy się na to.

Zobacz również:

Polecamy na gs24.pl:

Przedstawiamy odzyskane fotografie sprzed lat. Może ktoś rozpozna dziewczynkę na łyżwach lub swoich przodków na starej fotografii. Bardzo prosimy o kontakt na alarm@gs24.pl.

Co za odkrycie! Nasz Czytelnik w ruinach Wiskordu odnalazł s...

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński