Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kobieta Przedsiębiorcza 2013. Jolanta Niemcewicz: Nigdy nie jest za późno

Marek Rudnicki
Jolanta Niemcewicz
Jolanta Niemcewicz
Jolanta Niemcewicz, ostatnia z prezentowanych kandydatek, to szczecinianka, ekonomistka i finansistka z dziesięcioletnim doświadczeniem w bankowości. Jest finalistką zeszłorocznej edycji naszego konkursu. Tworzy w Szczecinie Muzeum Kobiet, założyła też Fundację Oleander.

Pani Jolanta jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz obecnie Akademii Obrony Narodowej Wydziału Zarządzania i Dowodzenia na kierunku komunikacja międzykulturowa w bezpieczeństwie międzynarodowym.

W 2012 roku wydała książkę "International Visitor Leadership. Program - dobre praktyki polityki międzynarodowej USA", zawierającą relację z pobytu na programie Departamentu Stanu oraz relację z kampanii prezydenckiej w USA w roku 2012.

Doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakresie tematycznym światowego dziedzictwa kulturowego kobiet. Dziedzictwo kulturowe kobiet stanowi wyodrębnioną przez panią Jolantę nową specjalność naukową, o ochronie której Fundacja Oleander stworzyła projekt Międzynarodowej Konwencji o Ochronie Światowego Dziedzictwa Kulturowego Kobiet, który za pośrednictwem przedstawicieli państwa polskiego fundacja zamierza przedłożyć UNESCO.

Współorganizatorka I Regionalnego Kongresu Kobiet w Szczecinie 2012 oraz konferencji naukowych poświęconych historii kobiet. Redaktor naczelna nowego półrocznika historycznego "Algorytmy pamięci".

W roku 2010 założyła Fundację Oleander, a w rok później Muzeum Kobiet, dla którego scenariusz wystawy stałej tworzony jest w tym roku. Ma dwie dewizy życiowe, którym jest wierna: "nigdy nie jest za późno" oraz "jeżeli się czegoś chce, to się to robi".

- W tym roku mam szczególne powody do radości - mówi. - Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych wzięli udział w uroczystym otwarciu pierwszej sali muzeum poświęconemu Julianowi Ursynowi Niemcewiczowi.

Wyjaśnijmy, że w Skokach na Białorusi odbywa się renowacja dworu Niemcewiczów.

- Ministerstwo przekazało kilka eksponatów związanych z Niemcewiczem do zbiorów muzeum - dodaje i zmienia temat na bardziej aktualne: - Bardzo ucieszyła mnie inicjatywa pana prezydenta Bronisława Komorowskiego dotycząca propozycji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Polsce i na Słowacji. A dlaczego? Gdyż rozpoczęliśmy w fundacji starania zmierzające do połączenia olimpiad i paraolimpiad w jedną imprezę sportową w myśl idei pokojowej integracji młodzieży świata. Sportowcy niepełnosprawni swoje konkurencje rozgrywają jak dotąd miesiąc po olimpiadzie z niską frekwencją publiczności.

Głos na kandydatkę nr 20 oddajemy za pomocą SMS kp.gs.20 pod numer telefonu71466.

To ostatnie chwile głosowania, bo można to uczynić tylko do niedzieli do północy, tj. do godz. 24.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński