Jacek Czaplewski
Karol Świderski w meczu Polska - Czechy
Karol Świderski w meczu Polska - Czechy PAP/Piotr Nowak
Karol Świderski nie wybiegł na drugą połowę meczu Polska - Czechy w eliminacjach Euro 2024. Napastnik naszej reprezentacji prosto z szatni drużyny na PGE Narodowym w Warszawie został odwieziony do szpitala. Co takiego się stało?

Karol Świderski w szpitalu. Nie dograł meczu Polska - Czechy

Decyzją selekcjonera Michała Probierza to właśnie Świderski utworzył duet napastników z Robertem Lewandowski. W przeciwieństwie do kapitana stanął nawet przed szansą na gola. Po dograniu z lewej flanki próbował zamykać akcję na długim słupku. Gdy składał się do strzału, piłkę w ostatnim momencie zdjął mu z nogi ostatni rywal.

Świderski miał pojawić się także w drugiej połowie. Niestety, zaraz po zejściu na kwadrans przerwy źle się poczuł. Z tego powodu udał się na badania do szpitala. Mecz dograł natomiast Adam Buksa - trzeci powołany napastnik na to zgrupowanie.

- Otrzymujemy informację, że Karol Świderski źle się poczuł. Został odwieziony do szpitala. Oby to nic nie było poważnego. Jakieś problemy z wirusem. Z tego powodu cierpiał także Piotr Zieliński - potwierdził w trakcie transmisji w TVP komentator Jacek Laskowski.

Z powodu choroby rano z kadry na mecz z Czechami wykruszył się właśnie Zieliński. Jego miejsce w środku pola zajął Jakub Piotrowski. To on dał nam prowadzenie.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie dolega Świderskiemu. Po meczu w studiu TVP prowadzący Mateusz Borek dodał, że 26-latek uskarżał się na ból głowy.

- Nie wiem, co jeszcze z Świderskim. Nie rozmawiałem jeszcze ze sztabem medycznym - wyznał selekcjoner Michał Probierz chwilę po skończeniu meczu.

REPREZENTACJA w GOL24

Najlepsze MEMY o meczu Polska - Czechy. Czym żył internet? Na początku bardzo słabą grą reprezentacji, potem już golem Jakuba Piotrowskiego na 1:0, a także wdzięcznym zdjęciem Michała Probierza, który zapisywał coś w swoim notatniku. Niektóre memy źle się zestrzały, patrząc na to kto trafił do siatki. Gorzej jednak, że Czesi odpowiedzieli po przerwie i znów przeżyliśmy wielkie rozczarowanie... Nie dla nas bezpośredni awans!

MEMY o meczu Polska - Czechy. Drogi pamiętniczku, nie uwierz...