Jens Gustafsson: Po takim meczu musimy zaakceptować remis

Jens Gustafsson
Jens Gustafsson Andrzej Szkocki
Opinie trenerów po meczu Piast Gliwice – Pogoń Szczecin (0:0). - W pierwszej połowie nie byliśmy na poziomie, który jest dla nas akceptowalny. Popełniliśmy za dużo błędów, byliśmy niedokładni z piłką przy nodze. Ta część spotkania była dla nas rozczarowaniem - mówił szkoleniowiec Portowców Jens Gustafsson.

Jens Gustafsson, Pogoń
Bardzo, bardzo trudny mecz. Tak jak mówiłem przed spotkaniem, Piast jest bardzo dobrze zorganizowaną drużyną. Potrafi grać tak, że rywalom, w tym przypadku nam, bardzo trudno jest zagrać ofensywnie. Duży szacunek dla Piasta za to. W pierwszej połowie nie byliśmy na poziomie, który jest dla nas akceptowalny. Popełniliśmy za dużo błędów, byliśmy niedokładni z piłką przy nodze. Ta część spotkania była dla nas rozczarowaniem. Po zmianie stron zareagowaliśmy i wyglądało to już lepiej. Ale i tak nie umieliśmy wykreować dobrej okazji do strzelenia gola. Po takim przebiegu meczu musimy zaakceptować ten remis. Jesteśmy jednak taką drużyną, która zawsze gra o zwycięstwo i chce wygrywać, pod koniec meczu przestawiliśmy się jeszcze nieco bardziej na ofensywę, ale nie przyniosło to gola. Tak jak wspomniałem, po takim meczu musimy zaakceptować remis. Ale musimy też robić wszystko, by prezentować lepszą grę, lepszy poziom. Będziemy to chcieli zaprezentować już w najbliższym meczu.

Jeśli chodzi o grę rywala, nie zaskoczyło nas nic. Natomiast byliśmy zaskoczeni trochę jakością murawy. Dwa tygodnie temu była całkiem dobra. Dziś wyglądała gorzej. Nie wiem, dlaczego tak było, czy od czasu naszego meczu z Ruchem coś tu się jeszcze działo. Ale jej stan był nieco gorszy i to mogło nas nieco zdziwić.

Przede wszystkim skupiamy się na strzelaniu goli. Jeszcze niedawno, miesiąc albo dwa miesiące temu, pewnie taki mecz byśmy przegrali. Teraz jesteśmy bardziej świadomi, bardziej dojrzali i potrafimy w takich spotkaniach zachowywać czyste konto. Ale przede wszystkim chcemy zdobywać bramki, więc po meczu nie możemy być zadowoleni.

Aleksandar Vuković, Piast
Znowu remis, który to już raz w tym sezonie... Ale każdy podział punktów jest inny. Bierzemy pod uwagę potencjał, siłę przeciwnika. Pogoń gra bardzo dobrze, ostatnie mecze to mnóstwo jej sytuacji i 19 strzelonych goli. W takim meczu potrafiliśmy ograniczyć siłę rywala i mieć swoje momenty. W szczególności w I połowie wyglądało to z naszej strony dobrze. Trudno być bardzo zadowolonym z remisu. Ale mogę zespołowi podziękować za to, jak się prezentuje, ile w tym wszystkim jest zaangażowania, jakości i organizacji. W każdym spotkaniu chcemy więcej punktów niż jeden, dlatego euforii nie ma. Ale jest zadowolenie z tego, jak prezentowaliśmy się na tle tak dobrego rywala.