Jens Gustafsson: Jestem dumny z zawodników i ogromnie wdzięczny za doping

Jens Gustafsson
Jens Gustafsson Andrzej Szkocki/Polska Press
Opinie trenerów po meczu Pogoni Szczecin z Widzewem Łódź (2:1). - Początek w naszym wykonaniu był bardzo zły. Czekaliśmy na prezenty od przeciwników, a nic sami nie robiliśmy, by wynik - mówił trener Portowców Jest Gustafsson.

Janusz Niedźwiedź, Widzew
Wiedzieliśmy, gdzie jedziemy. Gramy z zespołem od kilku lat z czołówki. Świetny początek, pełni wiary konstruowaliśmy swoje akcje i strzelony gol. Później daliśmy się zepchnąć, nie potrafiliśmy czymś odpowiedzieć. II połowa rozpoczyna się źle, kontrowersyjnie. Ten gol dał Pogoni dużo energii, a my mieliśmy zły moment.

Lepiej wyglądaliśmy po zmianach, były akcje, sytuacje i szkoda, że ten gol był nieuznany. Niestety, filmowa bramka, ale brakuje punktów. Walczyliśmy do końca. Dziś zabrakło odrobinę, byśmy się mocniej postawili Pogoni. My już w piątek gramy, więc musimy się skupić na Jagiellonii.

Wiedzieliśmy, że Pogoń zagra u siebie intensywnie i w przerwie też na to uczulaliśmy. Stracony gol raczej nie zasługa szturmy na naszą bramkę, ale pierwsze, dalekie podanie i faul naszego zawodnika. Chcę to ocenić po analizie wideo, bo w naszym odczuciu tam przewinienia nie było.

Filip Przybyłek – solidnie zagrał, miał udział przy pierwszym golu. Dziś debiutował, więc wielkie wydarzenie. Musi pracować, by tych minut miał jeszcze więcej.

Jens Gustafsson, Pogoń
Początek w naszym wykonaniu był bardzo zły. Czekaliśmy na prezenty od przeciwników, a nic sami nie robiliśmy, by wynik zmienić. Dobrze, że zaczęliśmy z czasem grać lepiej. Wynik był zły do przerwy, ale już zasługiwaliśmy na lepszy rezultat, nawet prowadzenie. II połowę zaczęliśmy bardzo dobrze i do końca pracowaliśmy na zwycięstwo. Ponownie wszyscy się poświęciliśmy dla tego wyniku. Jestem bardzo dumny z każdego zawodnika i jestem ogromnie wdzięczny za doping.

W przerwie nie było nerwówki, bo I połowę kończyliśmy w dobrym stylu. Trzeba było to kontynuować.

Benedikt Zech – nie wiem, kiedy wróci. Nie było gotowy, by zagrać z Widzewem, ale zobaczymy w tygodniu, kiedy będzie to możliwe. Mam nadzieję, że to kwestia dni.

Sebastian Kowalczyk – wstrzymam się z odpowiedzią, jak zareagujemy, do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia. Ale dziś wszedł na boisko Lisowski, który nie jest młody, ale grał bardzo dobrze w drugim zespole odkąd ja tu byłem. Jestem zadowolony ze sposobu w jakim wszedł do pierwszej drużyny.

Marcel Wędrychowski – uwielbiam obserwować jak on się prezentuje na boisku i kibice też to lubią. Ma zaufanie kolegów, jest gotów, by pracować bez piłki.

Śląsk – nie mogę nic potwierdzić. My już widzieliśmy naszych potencjalnych przeciwników, ale przede wszystkim koncentrujemy się na meczu z Linfield. Później będziemy podejmować decyzję.

Mecz dla Roberta Dymkowskiego – Pogoń jest klubem, który dba o ludzi, troszczymy się o każdego w rodzinie Pogoni i tu każdy musi czuć się kochany. Życie czasami jest bardzo trudne. Naszym zadaniem jest zapewnić możliwe wsparcie. Jesteśmy rodziną i tę energię też chcemy przekazać.