Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jarosław Kaczyński: Niemcy chcą zjednoczenia Europy w jedno państwo pod swoją wodzą

OPRAC.:
Hubert Rabiega
Hubert Rabiega
Jarosław Kaczyński stwierdził we Wrocławiu, że rząd poradził sobie z kryzysem związanym z Covid-19
Jarosław Kaczyński stwierdził we Wrocławiu, że rząd poradził sobie z kryzysem związanym z Covid-19 Fot. twitter.com/pisorgpl
- Niemcy nie rozliczyli się z II wojny światowej ani moralnie, ani w sensie prawnym, to znaczy ukarania zbrodniarzy - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas przemówienia we Wrocławiu. - My twardo mówimy Niemcom, że muszą rozliczyć się ze swoich zbrodni - dodał.

Podczas przemówienia we Wrocławiu szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jego formacja poradziła sobie z kryzysem wywołanym pandemią Covid-19.

- Przyszedł do nas Covid, powstały szpitale covidowe i powstał cały mechanizm walki z pandemią. Obroniliśmy się, byliśmy skuteczni. Niestety podczas pandemii wiele sektorów musiało wstrzymać swoje działania, ale przekazaliśmy przedsiębiorcom łącznie 200 mld zł i uratowaliśmy wiele miejsc pracy. Dzięki temu gospodarka mogła szybko się rozwijać. Uzdrowiliśmy sektor finansów publicznych i mogliśmy przekazać wsparcie finansowe dla przedsiębiorców podczas pandemii. Wcześniej nie było pieniędzy, bo Polska była okradana. Test pandemii zdaliśmy - powiedział Kaczyński.

Odnosząc się do trwającej wojny na Ukrainie, szef PiS podkreślił, że Polska dostarczyła broń na Ukrainę.

- We Wrocławiu jest ponad 100 tys. uchodźców i nie ma w Polsce obozów dla nich. To świadczy o polskimi społeczeństwie. Pomagamy uchodźcom z Ukrainy i obraz Polski na świecie diametralnie się zmienił. Wcześniej była kampania samooskarżeń i pokazywania, że jesteśmy najgorszym narodem. Ta kampania służyła mikromanii narodowej - zaznaczył Kaczyński.

Dodał, że "to, co zrobiliśmy jako społeczeństwo i władza rządowa z samorządową, to pozwoliło na budowanie nowej pozycji Polski".

- Bez tego rządu to wszystko nie miałoby miejsca - powiedział.

Kaczyński: Robimy wszystko, co należy do dobrego rządu

Poruszając kwestię obronności, lider PiS mówił o rosnących nakładach na polską armię.

- Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Musimy kupować broń i na rok 2023 wydatki na obronność to około 130 mld zł. To jest ogromny skok do przodu. Robimy wszystko, co należy do dobrego rządu. Unia Europejska nas nie obroni, bo nie jest sojuszem militarnym. Ale jesteśmy w NATO, podtrzymaliśmy nasz sojusz z USA, a obecnie mamy sojusz z Koreą Południową. Musimy mieć armię, która odstraszy - podkreślił.

Kaczyński dodał, że atak na polsko-białoruskiej granicy został odparty a mur graniczny wybudowany w terminie.

- Reagujemy na wyzwania, które nas dotykają. Walczymy z inflacją i uczynimy wszystko, aby tej zimy każdy miał ciepło w domu - dodał.

Lider PiS podkreślił, że rząd wprowadził stałą cenę na energię dla gospodarstw domowych, które rocznie zużyją 2000 kWh, a rodziny z osobami niepełnosprawnymi do 2600 kWh.

"Niemcy nie rozliczyli się z II wojny światowej"

- Chcę powiedzieć z całą mocą, że starcie o KPO i inne kwestie, to nie jest starcie z UE. To jest starcie z Niemcami. To Niemcy chcą zjednoczenia Europy i uczynienia z niej jednego państwa pod ich wodzą. Trzeba dziękować kanclerzowi Scholzowi, że on nie jest tak sprawny, jak jego poprzedniczka i powiedział to wprost. My to znamy, co najmniej od Bismarcka, od II Rzeszy - mówił Kaczyński.

Jego zdaniem, Niemcy przyjęli "taktykę", która polega na "budowie mocarstwowości moralnej Niemiec".

- Mocarstwowość moralna Niemiec to - jak mówiłem poprzednio i to już podobno hula po internecie - równie dobrze ja mógłbym być czołowym koszykarzem NBA i to tym ze środka, tym największym - mówił Kaczyński.

- Niemcy nie rozliczyli się z II wojny światowej ani moralnie, ani w sensie prawnym, to znaczy ukarania zbrodniarzy. Wręcz cała konstrukcja NRF [Niemieckiej Republiki Federalnej - red.] była oparta na dwóch zasadach: abolicja i amnezja; zapomnienie i brak odpowiedzialności karnej tych. którzy dopuścili się zbrodni - podkreślił.

- Niemcy nie rozliczyli się z Polską, której uczynili wiele krzywd. My twardo mówimy Niemcom, że muszą rozliczyć się ze swoich zbrodni - dodał.

Kaczyński: Osoby z naszego środowiska mają Polskę w sercu, mają Polskę w umyśle

Kaczyński poruszył tez kwestię działania sądów i zaznaczył, że "zależy nam na naprawie sądownictwa w Polsce".

- Chcemy, żeby sądy wszystkich traktowały równo, zarówno osoby znane, jak i zwykłych obywateli. Obiecujemy, że skończymy reformę wymiaru sprawiedliwości - zapewnił.

Wspominając o nadchodzących wyborach, lider PiS podkreślił, że "musimy stworzyć korpus ochrony wyborów".

- Zmienimy prawnie sposób liczenia głosów, by był on przejrzysty. Proszę o aktywność i rozmowę z każdym. To doprowadzi do tego, że my te wybory wygramy. Wierzę, że Polacy chcą kontynuacji tej polityki, którą prowadzimy. Wierzę, że za kilkanaście lat dogonimy Niemcy i wszyscy będą zarabiać na ich poziomie. Polska ma przed sobą piękną przyszłość - mówił.

- Polską muszą rządzić uczciwi patrioci. Osoby z naszego środowiska mają Polskę w sercu, mają Polskę w umyśle - zakończył lider PiS.

Kaczyński: Podnoszenie kwestii reperacji zawsze spotykało się atakiem [WIDEO]

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Jarosław Kaczyński: Niemcy chcą zjednoczenia Europy w jedno państwo pod swoją wodzą - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński