MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przekop Mierzei Wiślanej. Jarosław Kaczyński: To akt tego, że Polska jest poważnym, silnym i liczącym się państwem

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.
Otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Fot. PAP/Adam Warżawa
Dzisiaj po raz kolejny udowadniamy, że Polska jest poważnym państwem, że nikt nie jest nas w stanie zatrzymać w tego rodzaju inicjatywach, że potrafimy zrobić to, co zapowiedzieliśmy, jesteśmy sprawczy – podkreślał podczas sobotniej uroczystości oficjalnego otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Prezydent Andrzej Duda oficjalnie otworzył w sobotę kanał przez Mierzeję Wiślaną. Podczas uroczystości głos zabrał m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

– Otwarcie tego kanału to efekt woli, woli, której inspiracją jest patriotyzm – mówił były premier. Jak dodał, chodzi zarówno o patriotyzm "ogólnopolski, odnoszący się do państwa, prowadzący do wniosków, że nie możemy być zależni i sami decydować o własnych sprawach i terytorium", jak i patriotyzm lokalny mieszkańców Warmii i Mazur.

– Patriotyzm mieszkańców Warmii i Mazur, tych wszystkich, którzy chcieli, by ta ziemia się rozwijała, a port elbląski mógł być 4. portem Rzeczypospolitej i mógł przyczyniać się do rozwoju, i do walki z klęską, która tak długo prześladowała tę ziemię - klęski bezrobocia – wskazywał Jarosław Kaczyński.

Polska jako poważne państwo

Lider Prawa i Sprawiedliwości zwracał uwagę, że dopiero rządy jego ugrupowania przyniosły szansę połączenia dwóch patriotyzmów, które nie mogą sobie być przeciwstawiane. – Patriotyzm ogólnopolski i lokalny są jednym aspektem przywiązania do małej i wielkiej ojczyzny, do Polski – mówił i podkreślał, że to właśnie patriotyzm decyduje o przywiązaniu do ojczyzny. – Ale nie do byle jakiej Polski, a takiej, o której mówił śp. Prezydent Lech Kaczyński, czyli Polski, która jest poważnym państwem – dodawał. – Dzisiaj po raz kolejny udowadniamy, że Polska jest poważnym państwem, że nikt nie jest nas w stanie zatrzymać w tego rodzaju inicjatywach, że potrafimy zrobić to, co zapowiedzieliśmy, jesteśmy sprawczy – podkreślił Kaczyński.

Polityk wskazywał, że "musimy iść wyznaczoną drogą i to rozwijać". Wyraził wiarę, że "to początek IV Portu Rzeczypospolitej". – Przekop Mierzei to akt tego, że Polska jest poważnym, silnym i liczącym się państwem – powiedział.

Kończąc, prezes Kaczyński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji swoją pracą, wolą i determinacją.

Twitter, PAP

od 16 lat

lena

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Przekop Mierzei Wiślanej. Jarosław Kaczyński: To akt tego, że Polska jest poważnym, silnym i liczącym się państwem - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński