IV liga piłkarska: zobacz przegląd wydarzeń kolejki [ZDJĘCIA]

Aleksander Stanuch
Morzycko zrehabilitowało się za porażkę z Bałtykiem, pokonując Regę. Z kolei na podium awansował Hutnik Szczecin.

Ina grała u siebie z Gryfem Kamień Pomorski i był to najciekawszy mecz tej kolejki, choć oba zespoły nie plasują się w czołówce ligi. Gryf pod wodzą nowego trenera spisuje się dobrze i regularnie punktuje, a tego brakowało w poprzednim sezonie. Goście byli bliscy wywiezienia trzech punktów z trudnego terenu w Goleniowie po golu Szymona Włodarka, ale jednak gospodarze wyszli z tego spotkania obronną ręką. Sprawę załatwili w ciągu 10 minut. Najpierw do siatki trafił Michał Jarząbek, a w 90. minucie zwycięskiego gola strzelił Damian Banachewicz. W doliczonym czasie gry rywala jeszcze raz dobił Jarząbek. Biało-zieloni potrzebują swojego lidera właśnie w takiej formie.

Ina Goleniów – Gryf Kamień Pomorski 3:1 (0:1)
Bramki: Jarząbek 2 (83, 90+2), Banachewicz (90) – Włodarek (13).
Ina: Krawczyk - Łukasiak (46 Banachewicz) Makarewicz, Soska, P. Kominek, Szymfeld, Mojsiewicz, Dobrowolski, F. Kominek, Żabicki (68 Pędziwiatr), Wiśniewski (59 Jarząbek).
Gryf: Daroszewski – Smerdel, Kacperek, Żywulski (81 Pęcak), P. Wanagiel (74 Sasin), Chodorowski, Kronkowski, Włodarek, Wittbrodt, A. Wanagiel, Kłoda.

W starciu beniaminków lepszy okazał się faworyt – Morzycko Moryń. Lider po porażce w prestiżowym meczu z Bałtykiem Koszalin szybko się pozbierał i napoczął Regę już po czterech minutach. Gości stać było tylko na honorowe trafienie pod koniec meczu. W kolejny weekend to właśnie trzebiatowianie zagrają u siebie z Bałtykiem. Z kolei Morzycko zagra na boisku Jezioraka, który u siebie rzadko traci punkty.

Morzycko Moryń – Rega Trzebiatów 3:1 (1:0)
Bramki: Miksiewicz 2 (4, 75), Chrzanowski (70) – Jarecki (81).
Morzycko: Prokop – Stasiak, Nagaj, Jakubowski (63 Trubicki), Blasius (75 Jankowiak), Baran, Miksiewicz (75 Rudik), Gejdyk (69 Panicz), Skóra, Ropiejko, Chrzanowski.
Rega: Gładysz – Krzykowski, Major, D. Przygoda, M. Przygoda, P. Łapa (72 Zelmachowicz), Jarecki, Kordowski, Kocur, M. Kurczak, Duńczak.

Osadnik w roli gospodarza, ale na boisku Vinety uległ Wyspiarzom 0:3. Dla myśliborzan dobry, remisowy rezultat utrzymywał się tylko do przerwy. Po zmianie stron dwukrotnie do siatki trafił Adam Nagórski, a trzeciego gola dołożył Adrian Skorb. W roli trenera Osadnika po raz pierwszy wystąpił Jacek Poleszczuk. Drużyna potrzebuje impulsu, bo trzy punkty w 10 meczach to wynik katastrofalny. Vineta chyba już na dobre opuściła dolne rejony tabeli i być może namiesza jeszcze w czołówce.

Osadnik Myślibórz – Vineta Wolin 0:3 (0:0)
Bramki: Adam Nagórski 2 (55 – karny, 86), Skorb (72).

Kluczevia Stargard – Hutnik Szczecin 0:2

Gryf Polanów – Jeziorak Załom 1:0 (0:0)
Bramka: Banasik (52).
Jeziorak: Otocki (60 Kaczmarek) – Kozłowski, Gawiński, Werra, Jałoszyński, Kacperski (62 Sapon), Kapczyński, Zieliński, Dominiak, Chlibyk, Prokopowicz.

Rasel Dygowo – Olimp Gościno 5:1 (2:1)
Bramki: Wojciechowski 3 (26, 45, 50), Wiśniewski (57), Ejzygmann (65) – Płomiński (16).

MKP Szczecinek – Sokół Karlino 1:2 (1:1)
Bramki: Szymański (40) – Forczmański (32), Rutkowski (46).

Bałtyk Koszalin – Sparta Węgorzyno 2:1 (2:1)
Bramki: Pazdur (1), Fijołek (32) – Guźniczak (17).

Iskra Białogard – Leśnik Manowo 3:0

Następna kolejka: Jeziorak – Morzycko, Hutnik – Osadnik, Sparta – Rasel, Leśnik – MKP, Vineta – Iskra, Olimp – Kluczevia, Rega – Bałtyk, Gryf K. - Gryf P., Sokół – Ina.

1. Morzycko Moryń 10 24 23-8
2. Bałtyk Koszalin 10 23 20-7