IV liga piłkarska: Trzy ekipy uciekają reszcie stawki. Koszalin goni Rewal

Iskierka Szczecin po wygranej z rezerwami Błękitnych.
Iskierka Szczecin po wygranej z rezerwami Błękitnych. Iskierka Szczecin
Coraz bardziej rywalizacja o awans w IV lidze zapowiada się na wyścig trzech koni. Dwóch z Koszalina i jednego z Rewala. Wszystkie czołowe ekipy wygrały swoje pojedynki w 13. kolejce.

Ścigające Wybrzeże Rewalskie ekipy z Koszalina, Bałtyk i Gwardia, wygrały swoje pojedynki bez straty gola. Bałtyk pokonał na wyjeździe Perłę URB Dygowo, Gwardia u siebie nie dała szansa Darłovii Darłowo (4:0). Znacznie trudniej miał lider z Rewala. Pierwsza połowa spotkania z MKS Szczecinek była dość wyrównana i dopiero w drugiej połowie sportowo i bramkowo ekipa Wybrzeża zaczęła odjeżdżać rywalom. Skończyło się na wyniku 6:3.

Okazję do uczestniczenia w wyścigu o awans nie wykorzystała Polski Cukier Kluczevia Stargard. Przy tak wyrównanej stawce zespołów, każda strata punktów może okazać się kluczowa. Może tak być przy okazji porażki Kluczevii na boisku Mechanika Bobolice (2:3). Druga porażka stargardzian w sezonie sprawiła, że tracą do lidera już siedem punktów, a do końca pierwszej rundy pozostały cztery kolejki.

Okazale w sobotę zaprezentowali się także zawodnicy Iskierka Mirand Szczecin. Pokonali na wyjeździe rezerwy Błękitnych 4:0, po dwóch golach Michała Kochanowskiego oraz trafieniach Dominika Grochowskiego i Konrada Daty.

Wyniki 13. kolejki Kipsta IV ligi: Olimp Gościno - Wieża Postomino 4:0, Perła URB Dygowo - Bałtyk Koszalin 0:3, Ina Goleniów - Odra Chojna 2:1, Mechanik Bobolice - Polski Cukier Kluczevia Stargard 3:2, Biali Sądów - Chemik Police 2:1, Gwardia Koszalin - Darłovia Darłowo 4:0, MKP Szczecinek - Wybrzeże Rewalskie Rewal 3:6, Orzeł Wałcz - Unia Dolice 2:3, Błękitni II Stargard - Iskierka Mirand Szczecin 0:4.