IV liga piłkarska: Duży falstart Vinety, okazałe zwycięstwo Hutnika [ZDJĘCIA]

Hutnik Szczecin - Vineta Wolin 3:0.
Hutnik Szczecin - Vineta Wolin 3:0. Andrzej Szkocki
W meczu drużyn, które mają walczyć o awans, Hutnik gładko ograł Vinetę. Wyspiarze w tym sezonie są bez zwycięstwa

Wynik meczu między Hutnikiem a Vinetą nie oddaje do końca przebiegu spotkania. Oba zespoły miały swoje okazje, wolinianie atakowali, ale szczecinianie świetnie spisali się w defensywie. Gospodarze nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku, bo Charles Nwaogu trafił do siatki już po trzech minutach. Piłkarze ze Stołczyna załatwili sprawę jeszcze przed przerwą, dokładając jeszcze dwie bramki. Szybko wrócili na dobre tory po inauguracyjnym blamażu, a Vineta po trzech kolejkach wciąż czeka na pierwszą wygraną w tym sezonie.

Hutnik Szczecin – Vineta Wolin 3:0 (3:0)
Bramki: Nwaogu (3), Klym 24), Aleksandrowicz (45 - karny).
Hutnik: Prokop – Skorb, Miązek, Klym, Woś (46 Kotliński), Palczewski, Adamczyk (54 Sobinek), Misztal (54 Wierzchowski), Żelazowski, Aleksandrowicz (85 Prokopiak), Nwaogu (81 Sugahara).
Vineta: Krzysztofek – Tarka, Jeż, Łodyga, Szymfeld (73 Grochowski), Cyburt (46 R. Wiśniewski), Bartoszewicz, Wach (58 Bożko), Nagórski, Duwe (69 Gałecki), K. Wiśniewski.

Pierwszej porażki w IV lidze doznała Iskierka Szczecin, której świętowanie 25-lecia klubu popsuł Gryf Kamień Pomorski, wygrywając 2:1. Dobrze do zespołu gości wprowadził się Norbert Neumann, który w poprzedniej kolejce zapewnił drużynie punkt w starciu z Flotą Świnoujście, a teraz ustrzelił dublet. Jeśli chodzi o sam mecz, to obie ekipy podeszły do meczu zachowawczo i sytuacji podbramkowych było, jak na lekarstwo. Obraz gry zmienił się nieco w drugiej połowie.

Iskierka Szczecin – Gryf Kamień Pomorski 1:2 (0:1)
Bramki: Hanke (74 – karny) – Neumann 2 (45, 66).
Iskierka: Koniecko - Kanigowski, Krzysztanowicz, Sufin, Bobrowski, Guzicki, Malczewski (67 Sipko), Zagrodny, Hanke, Wojciechowski, Górski (62 Simkovych).
Gryf: Daroszewski - Smerdel (Szwech), Matysiak, Bałkowski (Dąbrowski), Rosiak (Wanagiel), Karman (Roszak), Karczmaski, Kłoda, Wittbrodt, Neumann, Włodarek (Wróbel).

Flota Świnoujście – Rega Trzebiatów 3:1

Ina Goleniów – Lech Czaplinek 0:1 (0:1)
Bramka: Maciejewski (30).
Ina: Henger - Borucki, Paszkowski, P. Kominek, Wnuczyński, Banachewicz, Lubośny (74 Mojsiewicz), Winogrodzki, Tomaszewicz (72 Gil), Żabicki (58 Stosio), Jarząbek.

Sparta Węgorzyno – Kluczevia Stargard 2:3 (1:0)
Bramki: Wrzeszcz (16 – sam.), Mosiądz (61) – G. Magnuski (53), Bartoszyński (85), M. Magnuski (87).
Sparta: Rogowski – Kupczyński (82 Rakowski), Tondrik, Więcek, Jabłonowski, Orłowski, Mosiądz, Włóka, Antczak (46 Guźniczak), Dzierbicki, Gejdyk (70 Radziejewski).
Kluczevia: Bednarski – Wiśniewski, Banach, Wrzeszcz, Bartoszyński (88 Szczygielski), Nowicki (46 Rdzeń), R. Surma (78 Kościukiewicz), Bursztyn (79 Machowicz), M. Magnuski, Królak (79 Wolski), G. Magnuski.

Darłovia Darłowo – Błękitni II Stargard 4:1 (3:0)
Bramki: Sawicki 4 (5, 20, 39, 69) – Piskorz (73).
Błękitni II: Sasiak - Theus (46 Krawczun), Pelikan, Konopski, Sitkowski, Lis (69 Mucha), Purczyński (75 Sawczak), Piskorz, Gajda, Groński (79 Grzelak), Mądrowski (46 Bednarski).

Leśnik Manowo – Sokół Karlino 4:1
Bramki: Romańczyk 2, Maciukajć, Hajman – Gozdal.

Olimp Gościno – Orzeł Wałcz 0:2 (0:0)