II liga siatkówki: Trzy mecze - trzy porażki naszych zespołów

(dc)
Morze Bałtyk - Trefl II Gdańsk 1:3
Morze Bałtyk - Trefl II Gdańsk 1:3 Fot. Archiwum
To nie była udana sobota dla naszych drużyn. Przegrało Morze Bałtyk Szczecin oraz RSMS Police i LO MS Świnoujście.

Denerwowali kibiców zagrywkami

Morze Bałtyk teoretycznie było faworytem w starciu z Treflem II Gdańsk. Jednak rywale po porażkach na początku sezonu, wygrali dwa ostatnie mecze i do Szczecina przyjechali po trzecie z rzędu zwycięstwo. Niestety, udało im się.

Morze Bałtyk przegrało z rezerwami Trefla 1:3 (20:25, 18:25, 25:21, 21:25). Przy braku jednego środkowego bloku funkcję tę pełnił nominalny atakujący, Konrad Paśnik. W pierwszym secie po jego dobrych zagrywkach oraz grającego trenera Michała Dolińskiego szczecinianie prowadzili 13:11. Jednak w końcówce były błędy przyjęciu i w zagrywce, co skończyło się porażką. W drugim secie rywale szybko odskoczyli na bezpieczne prowadzenie i w Morzu Bałtyk pojawili się rezerwowi. W trzecim było lepiej, jednak nadal zepsute serwisy irytowały kibiców. - Nie zepsuj tylko z zagrywki kolego! - krzyknął jeden z widzów do Artura Wierzbickiego. Nie zepsuł, a Morze Bałtyk wygrało. W czwartej partii szczecinianie prowadzili 8:6, ale potem było już tylko gorzej.

A o tym, co Paśnik radził jednemu ze swoich kolegów w czwartym secie przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu".

Końcówki nie dla świnoujścian

Porażki doznali też II-ligowi zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Świnoujściu. Ulegli 0:3 (25:27, 22:25, 20:25) Sobieskiemu Żagań.

W pierwszym secie nasz zespół prowadził 23:20, ale popsuł końcówkę. W drugim było 20:20 i też ostatnie piłki należały do przeciwników. W trzeciej partii świnoujścianie gonili rywali, doszli na 20:22 i także zawiedli w końcówce.

- O porażce zadecydowały nieskuteczne ataki w najważniejszych momentach - ocenił trener LO MS, Krzysztof Dobek. - Moi siatkarze atakowali po autach. Jeszcze nie dorośli do tej ligi, ale z każdym meczem jest coraz bliżej do wygrywania setów.

Przegrały ze słabym rywalem

Nie spisały się też II-ligowe siatkarki RSMS Police. Uległy 1:3 (22:25, 25:23, 18:25, 19:25) Pałacowi II Bydgoszcz. - Przeciwnik był do ogrania - stwierdził drugi trener, Zenon Zatyracz. - Jak na Pałac zagrał słabo. Niestety, nie udało się tego wykorzystać.