MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Igrzyska olimpijskie w Paryżu pod specjalnym nadzorem. Ceremonia otwarcia z odpłatnym cyfrowym certyfikatem

Jacek Kmiecik
Jacek Kmiecik
Policja paryska podczas igrysk olimpijskich zastosuje „bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa”
Policja paryska podczas igrysk olimpijskich zastosuje „bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa” EPA/PAP
Szef paryskiej policji Laurent Nuñez powiedział, jakie środki bezpieczeństwa zostaną podjęte podczas ceremonii otwarcia XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w stolicy Francji na przełomie lipca i sierpnia 2024 roku.

Czy Paryż zostanie sparaliżowany podczas dwutygodniowych igrzysk olimpijskich? Szef paryskiej policji Laurent Nuñez zapewnił w rozmowie z France Inter, że tak nie będzie.

– Nigdy nie organizowaliśmy takiego wydarzenia, dlatego zmobilizowano bardzo dużą siłę roboczą. Wszędzie będzie policja

– obiecał były minister spraw wewnętrznych.

Podczas igrzysk w Paryżu będzie „bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa”

Prefekt paryskiej policji nalegał, aby podczas igrzysk olimpijskich w stolicy Francji wprowadzony został „bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa”.

– Nie zidentyfikowaliśmy zagrożenia dla igrzysk olimpijskich, ale oczywiście opracowany przez nas system bezpieczeństwa będzie dostosowany do wysokiego ryzyka zagrożenia terrorystycznego. Od 22 marca, po wydarzeniach w Moskwie, we Francji ogłoszono stan wyjątkowy, który potrwa do igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich.

„Od wielu lat w naszym kraju zawsze istniało stałe zagrożenie terrorystyczne. Nie ma jednak konkretnego zagrożenia skierowanego przeciwko igrzyskom olimpijskim”

Podczas igrzysk w Paryżu „życie będzie toczyć się dalej jak dotychczas”

Szef paryskiej policji przypomniał w piątek, że podróżowanie po stolicy podczas igrzysk będzie wymagało wprowadzenia kodu QR, aby wjechać do niektórych obszarów, ale według niego „życie będzie toczyć się dalej jak dotychczas”.

– Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy okazać cyfrowy certyfikat, który zostanie wydany po uiszczeniu opłaty. Posłuży to jako podstawa do ewentualnych dochodzeń administracyjnych. Wydarzenie będzie objęte bardzo ścisłym nadzorem na najwyższym poziomie, z rozbudowanym systemem bezpieczeństwa: osiem dni przed ceremonią otwarcia zostanie ustanowiona niezwykle ścisła kontrola na obwodzie terenu, a odwiedzający zostaną dokładnie przeszukani przy wejściu

– oznajmił Nuñez.

W monitoprngu „nie będzie rozpoznawania twarzy; prawo tego zabrania”

Jeśli chodzi o tak zwany „inteligentny” system kamer do monitoringu wideo, prefekt policji potwierdził, że nie będzie możliwości identyfikacji osób, co budzi obawę przed przestępstwami na tle rasowym.

– Nie będzie rozpoznawania twarzy; prawo tego zabrania. Będziemy używać monitoringu wideo wyłącznie do wykrywania zjawisk nietypowych i sytuacji awaryjnych. Te kamery mają na przykład monitorować, czy następuje ruch tłumu lub czy dana osoba wchodzi na obszar zabroniony

– stwierdził szef policji w Paryżu.

Nuñez pochwalił się także, że współpraca w zakresie bezpieczeństwa z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) układa się francuskim władzom perfekcyjnie.

– Międzynarodowy Komitet Olimpijski jest zadowolony ze sposobu organizacji bezpieczeństwa w ramach przygotowań do igrzysk. Władze francuskie są świadome wszelkich zagrożeń

– zacytował France Inter prefekta paryskiej policji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Igrzyska olimpijskie w Paryżu pod specjalnym nadzorem. Ceremonia otwarcia z odpłatnym cyfrowym certyfikatem - Sportowy24

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński