Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hulajnogi elektryczne w Świnoujściu. Na razie jest 120 nowych, ale operator zapowiada, że może być ich więcej. Czy się sprawdzą?

Bogna Skarul
Bogna Skarul
E-hulajnogi TIER wjechały na ulice Świnoujścia. W miniony piątek mieszkańcy zyskali dostęp do w pełni neutralnej klimatycznie opcji transportowej. W Świnoujściu pojawiło się 120 pojazdów na dwóch kółkach.

Po ulicach Świnoujścia można poruszać się w pełni neutralnymi klimatycznie hulajnogami elektrycznymi TIER. Początkowa flota liczy 120 pojazdów, jednak operator planuje ją zwiększać. Rozpoczęcie działalności firmy w Świnoujścia doskonale wpisuje się w założenia Programu Ochrony Środowiska oraz działania miasta w zakresie m.in. poprawy jakości powietrza i redukcji hałasu.

- Zmiana nawyków na proekologiczne jest zawsze sporym wyzwaniem - mówi Mathieu Deloly, dyrektor zarządzający TIER Mobility Poland. - Cieszymy się, że Świnoujście dołącza do miast, w których dostępne są neutralnie klimatyczne hulajnogi. Popularność naszych usług w innych lokalizacjach jasno pokazuje, że mieszkańcy są gotowi na ograniczenie podróży samochodem na rzecz zrównoważonego transportu. Nasze pojazdy nie emitują spalin, co w efekcie znacząco wpływa na zmniejszanie się np. poziomu smogu.

Hulajnogi Bolta w Szczecinie

Hulajnogi Bolta w Szczecinie. Ile kosztują? Dlaczego trafiły...

E-hulajnogi TIER wyróżniają się one stabilną konstrukcją - szeroką podstawą, dużymi kołami, podwójnymi amortyzatorami i hamulcami - dzięki czemu jazda jest bezpieczna i przyjemna.

Z kolei dzięki zastosowaniu wymiennych baterii można je wymienić na miejscu, bez konieczności przewożenia do magazynu całych pojazdów, co wpływa na optymalizowanie ich logistyki.

Operator podkreśla, że aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, ważne jest bezpieczne parkowanie pojazdów. Hulajnogę należy więc zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma - jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać” do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu.

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą należy pobrać aplikację, zarejestrować się na niej i przypisać metodę płatności. Następnie poszukać e-hulajnogi na mapie lub na ulicy i odblokować ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji.

Natomiast, aby zakończyć jazdę na hulajnodze, trzeba poszukać bezpiecznego miejsca do zaparkowania na ulicach miasta, opuścić podpórkę, odtworzyć aplikację w telefonie i dotknąć przycisku „Zakończ przejazd”.

Minuta jazdy kosztuje 79 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,80 zł. Najaktywniejsi użytkownicy mogą wykupić w aplikacji pakiet bezpłatnych odblokowań e-hulajnóg na 30 dni za 14,99 zł.

E- hulajnogi tej firmy w ciągu niecałych 3 lat pojawił się w ponad 180 miastach w 19 krajach, teraz także w Świnoujściu. W styczniu 2020 r. firma stała się pierwszą z branży mikromobilności, która osiągnęła cel bycia w 100 proc. neutralną klimatycznie.

ZOBACZ TEŻ:

Hulajnogi nie zawsze zaparkowane z fasonem. Będą specjalne strefy w Szczecinie?

Hulajnogi elektryczne w Szczecinie i problem z parkowaniem z...

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński