Gol z 60 metrów

Krzysztof Dziedzic, 15 listopada 2004 r.
1:0 prowadziła Sevilla, wicelider ekstraklasy hiszpańskiej, na wyjeździe z Numancią do 83 minuty. Ale przegrała 1:2 tracąc drugą bramkę po strzale z 60 metrów.

Takim uderzeniem popisał się w 89 minucie Antonio Jose Gonzalez. Dzięki temu Numancia odniosła drugie zwycięstwo w sezonie.

Liga niemiecka: Szczyt dla Wolfsburga

W meczu na szczycie ekstraklasy niemieckiej prowadzący w tabeli VfL Wolfsburg niespodziewanie łatwo ograł VfB Stuttgart 3:0 (dwa gole Bułgara Martina Petrowa w 70 i 76 minucie).

W innym ciekawym spotkaniu broniący tytułu mistrz Werder Brema zremisował 2:2 z zespołem Jacka Krzynówka, Bayerem Leverkusen. Polski pomocnik zaliczył dwie asysty.

Nowym wiceliderem został Bayern Monachium, który choć przegrywał 0:1 z Bochum, między 76 a 82 minutą strzelił trzy gole.

1. Wolfsburg 9 0 4 23-18 27
2. Bayern 8 2 3 22-13 26
3. Schalke 8 0 5 19-19 24

Liga angielska: Grad goli

Trzy prowadzące w tabeli ekstraklasy angielskiej zespoły odniosły zwycięstwa. Niecodzienny przebieg miał mecz Tottenhamu z Arsenalem.

Goście przegrywali 0:1, potem prowadzili 3:1 i 4:2, by ostatecznie wygrać 5:4. W 13. kolejce kibice nie narzekali na brak goli - w dziesięciu meczach piłkarze strzelili aż 39.

Lider, Chelsea Londyn, bez większych problemów uporał się na wyjeździe z Fulham, wygrywając 4:1 (choć w 59 minucie był remis 1:1).

Zespół Jerzego Dudka, Liverpool, pokonał 3:2 Crystal Palace. Wszystkie trzy bramki zdobył Milan Baros, ale dwie z rzutów karnych. Polski bramkarz zapowiedział, że jeżeli do Świąt Bożego Narodzenia nie zostanie pierwszym golkiperem swej drużyny - odejdzie.

1. Chelsea 10 2 1 21-4 32
2. Arsenal 9 3 1 37-17 30
3. Everton 8 2 3 15-11 26

Liga włoska: Dziesiąty remis Interu

Gol Alessandro Del Piero w 14 minucie meczu z Lecce dał Juventusowi zwycięstwo 1:0 na wyjeździe z Lecce. Lider z Turynu ma nadal sześć punktów przewagi nad AC Milan, który dzięki dwóm bramkom Andrija Szewczenki wygrał 2:1 z Sieną.

Dziesiąty remis (w 12 spotkaniach) zaliczył Inter Mediolan (oprócz nich ma dwa zwycięstwa i żadnej porażki). Do 77 minuty przegrywał 1:3 z Cagliari. Miano zespołu niepokonanego uratował mediolańczykom Obafemi Martins, strzelając dwa gole.

1. Juventus 10 1 1 23-4 31
2. Milan 7 4 1 18-8 25
3. Udinese 5 4 3 18-12 19

Liga hiszpańska: Dziesiąte rozczarowanie Valencii

Dziesiątego meczu z rzędu (licząc ekstraklasę, Ligę Mistrzów i rozgrywki pucharowe) nie wygrała Valencia. Tym razem na własnym boisku zremisowała 0:0 z Realem Saragossa.

1. Barcelona 8 2 0 20-5 26
2. Espanyol 6 2 3 13-6 20
3. Real M. 6 1 3 10-5 19