Gładkie 3:0 Pogoni z Wartą w ostatnim sparingu przed ligą [ZDJĘCIA Z MECZU]

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 3:0 Sebastian Wołosz
Pogoń Szczecin rozegrała ostatni mecz sparingowy przed startem rundy wiosennej. Na płycie głównej własnego obiektu pokonała Wartę Poznań 3:0.

Portowcy w mocnym zestawieniu przystąpili do spotkania z liderem Fortuna I ligi. Brakowało Srdana Spiridonovicia czy Zvonimira Kozulja. Na lewym skrzydle miejsce zajął nowy nabytek, Paweł Cibicki, a na szpicy zagrał Adam Frączczak. Już w 5. minucie po ładnej akcji Portowcy objęli prowadzenie. Sebastian Kowalczyk zagrał długie podanie do Cibickiego, ten odegrał do wbiegającego w pole karne Ricardo Nunesa, a lewy obrońca dobrze wystawił piłkę prawemu, Davidowi Stecowi i było 1:0.

W 36. minucie z powodu kontuzji zszedł Frączczak, a zastąpił go Kacper Smoliński. Bliżej linii napadu przesunął się Marcin Listkowski.

W Warcie grali Gracjan Jaroch i Łukasz Trałka, w przeszłości obaj reprezentowali Pogoń. Lider I ligi na dobre w pierwszej połowie nie zagroził gospodarzom, a reprezentant ekstraklasy także nie szarżował i emocji po 45 minutach było niewiele.

W drugiej połowie od 46. minuty w Pogoni zagrali Bursztyn w bramce, Matynia na lewej obronie, Bartkowski na prawej, Manias w ataku, zaś Spiridonović jako ofensywny pomocnik. Mecz dalej toczył się dość średnim tempie, a kibiców ożywił w pierwszym kwadransie tylko strzał Spiridonovicia, tuż nad poprzeczką. Austriak rozruszał Pogoń. Po chwili po niezłej akcji skrzydłem wyłożył piłkę Maniasowi, ale ten źle dostawił nogę i nie trafił w bramkę.

Na boisko trener Kosta Runjaić wprowadził też Malca, Benyaminę czy Hostikkę. Swoje minuty dostali także młodzi Portowcy, Szcześniak czy ponownie Smoliński (obaj w pomocy). Wszystkich czarował jednak solowymi akcjami Spiridonović. Widać, że jest w dobrej dyspozycji przed inauguracją. To właśnie on dograł gola na 2:0. Podawał z rzutu wolnego, a w zamieszaniu i przepychance z obrońca sprytniejszy był Benyamina. Kilka chwil później Hostikka w szalonym rajdzie minął dwóch obrońców i strzelił w kierunku bramki z ostrego kąta. Piłka po nodze obrońcy wylądowała w siatce.

9 lutego pierwszy mecz ligowy Pogoni w 2020 roku w PKO Ekstraklasie. Portowcy o godz. 12.30 zmierzą się z Wisłą w Płocku.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 3:0 (1:0)
Bramki: Stec (5), Benyamina (79), Hostikka (87).
Pogoń: Stipica (46 Bursztyn) - Stec (46 Bartkowski), Triantafyllopoulos (79 Cichoń), Łasicki (62 Malec), Nunes (46 Matynia) - Podstawski, Dąbrowski (70 Szcześniak), Listkowski (46 Spiridonović), Kowalczyk (62 Hostikka), Cibicki (62 Benyamina) - Frączczak (36 Smoliński, 46 Manias).