reklama

Gdzie są ciekawe zajęcia dla dorosłych i dla dzieci

Małgorzata Klimczak malgorzata.klimczak@mediaregionalne.plZaktualizowano 
Wiele atrakcyjnych zajęć dla dzieci proponuje pałac młodzieży.
Wiele atrakcyjnych zajęć dla dzieci proponuje pałac młodzieży.
Nie wiecie co zrobić ze swoim wolnym czasem? Chcecie rozwijać swoje pasje lub poznać nowe? Sprawdziliśmy jakie zajęcia oferują szczecińskie kluby.

Wiele ofert mają osiedlowe kluby, które proponują zajęcia dla różnych grup wiekowych.
Fundacja Kultury i Sportu "Prawobrzeże"

"ABC Internetu"

Warsztaty dla osób po 50. roku życia, które znają podstawy komputera i chcą rozwinąć umiejętności korzystania z Internetu organizowane w ramach zadania "Osiedlowy program aktywizacji, integracji i wspierania osób starszych".
Zajęcia odbywają się w środy i piątki w godz. 16.00-17.30 i 17.30-19.00 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Seledynowej 109.
Kurs ruszy 2 października 2013 roku i potrwa 5, 5 tygodnia.

Joga

Przez współczesnych traktowana jako trening ciała i oddechu, jako krok ku temu, by lepiej poznać i opanować umysł. Teksty podają, że joga wymaga poddania dyscyplinie intelektu, emocji i woli oraz oznacza duchową równowagę, pozwalającą odnosić się do wszystkich aspektów życia z równym spokojem.
Prowadząca Małgorzata Kotlarska, tel. 504 189 339. studiojogi.szczecin.pl
Zajęcia: we wtorki i piątki w godz. 18.00-19.30.

Gimnastyka dla pań

Dobra kondycja fizyczna uzyskana poprzez systematyczny trening wzmacnia także siłę wewnętrzną, umiejętność radzenia sobie ze stresem, świadomość swojej osobowości i pozytywną percepcję własną. Silne kobiety pozostają młode, a te które ćwiczą regularnie mogą nawet "cofnąć czas".
Prowadząca Barbara Górecka, tel. 504 713 331.
Zajęcia: w poniedziałki, w czwartki w godz. 18.15-20.45.

Grupa Foto Prawobrzeże

Na prawobrzeżu pojawili się kilka miesięcy temu. Ich zdjęcia są wypadkową wrażliwości i umiejętności postrzegania tego, czego zabiegany człowiek czasami nie dostrzega. Przy pomocy aparatów fotograficznych dokumentują życie tej części naszego miasta zwanego prawobrzeżem. Chcą zatrzymać w kadrze wszystko to co ciekawe i warte uwiecznienia. Grupa Fotograficzna Prawobrzeże to grupa przyjaciół nieprofesjonalnie zajmującą się fotografią.

Warsztaty artystyczne dla dorosłych

Rysunek, malarstwo, grafika, batik, tkanina artystyczna, projektowanie wnętrz, wiedza o sztuce, program dostosowywany jest do zainteresowań uczestników.
Prowadzący: Stanisław Rybak.
Zajęcia: w środy i w piątki w godz. 10.00-13.00.

Nauka tańca towarzyskiego

Szkoła tańca DK Dance powstała w 1999 r. Obecnie trenuje w niej ponad 170 osób (w grupach początkujących i zaawansowanych). Specjalizuje się w tańcu argentyńskim oraz tańcu "hobby". "Hobby" oznacza, że zajęcia dla każdego, kto chce nauczyć się tańczyć, ale również spędzić miło czas, poczuć się pewniej na parkiecie, poprawić troszkę kondycję i dobrze się bawić w doborowym towarzystwie. DK Dance to nie tylko kursy i lekcje tańca, to również wiele imprez dodatkowych: wieczorki, bale, bankiety, ogniska, wyjazdy weekendowe i wakacyjne.
Prowadzący: Dorota Kiszka- Grygier, Adrian Grygier, tel. 600 350 535, 501 009 976.
Zajęcia: w poniedziałki w godz. 19.00-20.15 i w czwartki w godz. 18.00-19.15, 19.15-20.30.

Miejski Ośrodek Kultury "Dąbie"

Klub Młodego Filmowca

Chciałbyś dowiedzieć się jak wygląda praca reżysera ? Chciałbyś napisać swój pierwszy scenariusz? A może marzysz o zostaniu operatorem? Taką szansę stwarza Koło Młodego Filmowca działające w Klubie Delta (ul. Racławicka 10) przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dąbiu. Poszerz swoje horyzonty filmowe, spotkaj znane ci osoby z dużego i małego ekranu. Wybierz się ze swoimi filmami na prawdziwy festiwal filmowy. Poznaj najciekawsze dzieła kinematografii. Dowiedz się jak montować filmy. Spotkaj się z projektem "Polska Światłoczuła" i wyjedź z nami na Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia".
Zajęcia w środy w godz. od 16:00 do 20:00.
Ponadto od 26 do 30 października super wydarzenie warsztatowe. 4 dni niepowtarzalnej przygody z profesjonalnym sprzętem w doborowym towarzystwie. W warsztatach może wziąć udział każdy.

Zajęcia muzyczne

Zajęcia dla dzieci od lat 7, młodzieży i dorosłych. Rodzaje instrumentów - gitara elektryczna, gitara akustyczna, gitara klasyczna. Nauka gry prowadzona jest w oparciu o repertuar preferowany przez uczniów i dostosowany do ich poziomu zaawansowania. Zajęcia przewidziane są dla osób na różnych poziomach zaawansowania - również dla początkujących, a program nauczania ukierunkowany jest na szeroko pojętą muzykę rozrywkową.
W ramach zajęć jest: nauka podstawowych technik gitarowych, nauka czytania nut, zasad muzyki i harmonii (stosowanej w muzyce rozrywkowej), nauka gry solowej i akompaniamentu gitarowego, nauka popularnych współczesnych systemów notacji muzycznej.
Zajęcia są prowadzone w ramach kursu trwającego 10 miesięcy od września do czerwca. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują potwierdzenie uczęszczania na zajęcia. Zajęcia w trakcie kursu odbywają się raz w tygodniu.

Kurs rysunku i malarstwa dla młodzieży

Dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. Ołówek, węgiel, tusz nie będą Wam obce. Zapoznamy się z malarstwem akwarelowym, temperowym, akrylowym oraz olejnym. Wspólnie odkryjemy zasady perspektywy, zagadnienia światłocienia oraz relacje barwne w martwej naturze i pejzażu.
Środy godz. 16.00 - 17.30 MOK

Regionalny Ośrodek Ceramiki

Dorośli: do twórczego spędzania czasu zapraszamy osoby, które chcą poznać tajniki pracy z gliną. Do dyspozycji jest w pełni wyposażona pracownia, zapewniona glina ceramiczną, szkliwa oraz inne materiały zdobnicze. Wypał odbywa się w 150-litrowym piecu elektrycznym. Wykonane prace przechodzą na własność uczestników.
Zajęcia w środy od 16.30 - 19.00
Dzieci z opiekunem: do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 9 lat wraz z opiekunem. Zajęcia odbywają się według wcześniej zaplanowanych tematów, techniki pracy pokazuje instruktor.
Rodzice pomagają dzieciom w trudniejszych technikach ceramicznych, ale też w miarę wolnego czasu mogą wykonać własną pracę.
Zajęcia co dwa tygodnie we wtorki w godz. 16.00 - 17.30

Dom Kultury "Klub Skolwin"

Choreoterapia

Choreoterapia jest dobrą propozycją dla seniorów. Nie wymaga od uczestników szczególnej sprawności fizycznej czy umiejętności tanecznych. Wystarczą dobre chęci i wolny czas. Podczas spotkań uczestnicy uczą się tańców różnych kultur świata (m.in.tańce greckie, rosyjskie, chorwackie, hebrajskie i wiele innych), pogłębiają świadomość i potrzeby swojego ciała poprzez odpowiednie ćwiczenia oraz doświadczają relaksacji przy muzyce. Dzięki aktywności fizycznej i wspólnej zabawie w grupie poprawiają kondycję fizyczną i psychiczną uczestników przyczyniając się tym samym do lepszej jakości ich życia.
Taniec i ruch wpływają pozytywnie na mózg polepszając nastrój oraz obniżając poziom lęku czy stresu. W ten sposób poprawia ruchowość stawów przyczyniając się do lepszego zdrowia i samopoczucia.
Poniedziałek - godz. 13.00.

Warsztaty muzyczne

Podczas zajęć muzycznych czeka na was nie tylko nauka śpiewu, gry na keyboardzie, pianinie lub na gitarze. Doświadczysz tu przede wszystkim ciepłej atmosfery - pełnej życzliwości i komfortu pracy indywidualnej.
Nawet osoby stawiające pierwsze, nieśmiałe jeszcze kroki ku artystycznej karierze mogą wykazać się swoimi umiejętnościami podczas wielu imprez okolicznościowych organizowanych przez Dom Kultury "Klub Skolwin". A jako że wprawki i praktyka czynią mistrza, nasi podopieczni zjednali już niejednokrotnie serca jurorów wielu wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów wokalnych. Mieli także okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas Polsko - Niemieckiego Festiwalu Młodzieży w Strasburgu.

Koło modelarskie

Chcesz przyjemnie spędzić czas, a zarazem rozwijać swoje zainteresowania techniką wojskową i historyczną? Zapraszamy do koła modelarskiego!
Podczas zajęć młodzi adepci modelarstwa poznają techniki i sposoby tworzenia wspaniałych modeli samolotów, czołgów, statków oraz samochodów. Na zajęciach panuje atmosfera zdrowej konkurencji - pełnej życzliwości i zrozumienia.
Każda osoba, która zechce uczestniczyć w zajęciach i rozwijać precyzję, silną wolę i dokładność otoczona jest profesjonalną opieką. Umiejętności zdobyte na zajęciach wykazywane są na licznych konkursach i wystawach modelarskich. Modele wykonywane na zajęciach mają szansę zdobyć nagrody i uznanie na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Koło taneczne

W Domu Kultury już od 4 lat działa Koło Taneczne. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w 3 grupach wiekowych: przedszkolnej, wczesnoszkolnej, gimnazjalnej.
Dzieci mają możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami tańca: Disco, Hip-Hop, Elektric Boogie, taniec towarzyski latynoamerykański, Latin Jazz, Modern Jazz, R N B. W trakcie wszystkich zajęć jest prowadzony Body Conditioning, elementy strechingu oraz pilates. Wieczorami odbywają się zajęcia z Aerobiku, włączające elementy callanetics, strechingu, pilates, HI-LO.

Studio witrażu

Studio witrażu - czas i miejsce, w którym odbywa się nieomal magiczny proces tworzenia formy z dwóch odległych sobie materii - metalu i szkła. Wydaje się że powinny wystarczyć wytrawne oczy, dokładne ręce, swobodne ruchy, roztropna myślą jednak to jeszcze za mało. Bo oprócz pomysłu i tworzywa, brzęku bezimiennych szkiełek i syczenia wrzącej cyny, oprócz wzroku poprzetykanego tęsknotą i marzenia sięgającego poza horyzont widzialny i niewidzialny, potrzebny jest jeszcze ten rodzaj cierpliwości, jaki dany został liściom na ich zmiany barw, cieniom na skrywanie blasków.
Zajęcia w środy w godz: 15.30 - 18.30.
Klub Tańca Sportowego DeDans-Art
Zajęcia taneczne, bogate w wiele technik, dzięki czemu kształcą wszechstronnych tancerzy. Prowadzone zajęcia dla wszystkich grup wiekowych i na każdym poziomie zaawansowania. Tancerzom oferowany jest udział w pokazach i zawodach tanecznych. Działamy profesjonalnie.
http://www.dd-art.pl

Klub Tańca Współczesnego SZYK

Klub Tańca "SZYK" został założony w 1995. Specjalizuje się w tańcu nowoczesnym, współczesnym, modern, jazz dance, etiudach tanecznych. "SZYK" skupia ok. 130 dzieci, które ćwiczą w dziewięciu grupach.
http://www.szyk.szczecin.pl

Pracownia tańca współczesnego Pałacu Młodzieży

Zajęcia tańca współczesnego w głównej mierze prowadzą do wypracowania estetyki, stylu i techniki ruchu. Taniec otwiera pole dla "wyobraźni" i przestrzeń dla "duszy". Aleja Piastów 7
http://www.palac.szczecin.pl/

Studio Tańca PAA

Choreografia, kompozycja i plastyka ruchu, taniec jazz, modern, hip-hop, funky-jazz, style, show, street, disco, freestyle, spektakli i widowisk, koncertów, festynów, wyborów, promocji, pokazów mody itp, organizacja i współorganizacja imprez, turniejów, promocji, kampanii itp.
Artystyczna PRACOWNIA STARY MŁYN
Zaprasza dzieci od lat 7, młodzież oraz dorosłych na niezapomnianą przygodę ze sztuką. Lekcje rysunku i malarstwa odbywają się w kameralnych grupach, w przyjaznej atmosferze na stylowym poddaszu starego młyna.
www.pracowniastarymlyn.pl

Kurnik Talentów - Akademia Małego Twórcy.

Zaprasza do Kurnika tutaj sztuki się dotyka, tutaj farba ręce brudzi, tutaj nigdy się nie nudzi. Do Kurnika zapraszamy fajne dzieci, fajne mamy. Tu przed kartką stojąc czystą, każdy staje się artystą.
http://www.kurniktalentow.pl

Pod Siódemką - warsztaty plastyczne dla dzieci

Dzieci tak często pytają: "A dlaczego"? Ciekawość to pierwszy stopień do zrozumienia tego, co się wokół nas dzieje. Poszukajmy więc wspólnie odpowiedzi.
Warsztaty Plastyczne Pod Siódemką zapraszają dzieci od lat 5 na zajęcia twórcze.
https://www.facebook.com/podsiodemka

Pracownia Ceramiczna Pałacu Młodzieży

W Pracowni Ceramicznej poznajemy wiele technik plastycznych, lecz dominującym materiałem jest glina. W pałacowym warsztacie próbujemy naszych sił. Efekt tych artystycznych prób i zmagań możecie obejrzeć, odwiedzając nas w pracowni.
http://www.palac.szczecin.pl/

Pracownia Ceramiki

Glina jest surowcem z pozoru nieciekawym, często przypomina wyglądem błoto, jednak pod wpływem ludzkich rąk zmienia się w przyjazne i wdzięczne tworzywo.
http://trzykropka.pl

Pracownia fotografii cyfrowej i grafiki komputerowej

Zajęcia prowadzi pan Jarosław Wochowski - nauczyciel dyplomowany informatyki i techniki; pasjonat nowoczesnych technik utrwalania i przetwarzania obrazów w formie cyfrowej. W Pałacu Młodzieży prowadzi zajęcia grafiki komputerowej oraz fotografii cyfrowej. Własne zainteresowania i hobby łączy z pracą.
http://www.palac.szczecin.pl/

Pracownia mamofaktura

Pracownia mamofaktura zaprasza na zajęcia filcowania, oraz kreatywnego rękodzieła.
Oferuje zajęcia dla różnych grup wiekowych, indywidualne i grupowe. Szczególnie zapraszamy Mamy z dziećmi, które mogą filcować i jednocześnie bawić się pod opieką Teatrzyku Miękkich Gadających Pacynek.
Przy pracowni mieści się też sklepik, w którym można nabyć przedmioty produkowane przez Mamofakturę.
http://www.mamofaktura.pl

Pracownie Edukacji Przedszkolaka Pałacu Młodzieży

To oferta edukacyjno-opiekuńcza dla dzieci w wieku 2-6 lat. Można wybrać zajęcia dla swojego dziecka o określonym profilu np. rytmikę, taniec towarzyski (po raz pierwszy znalazł się w ofercie w tym roku szkolnym), język angielski, plastykę.

2plus2 Szkoła Matematyki

Zapraszamy do Szkoły Matematyki 2+2, stworzonej dla dzieci i młodzieży, którzy chcą rozwijać swoje zdolności matematyczne.
http://www.2plus2.edu.pl

Akademia Nauki

Szybkie czytanie, efektywna nauka, twórcze myślenie, koncentracja, pamięć, kursy stacjonarne wspomagane treningiem interaktywnym. Języki obce dla dzieci.
http://www.akademianauki.szczecin.pl
EduLand Akademia Twórczej Edukacji
EduLand - Akademia Twórczej Edukacji to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci i z myślą o nich. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci oraz oczekiwaniom współczesnych rodziców, stworzyliśmy bogatą ofertę zajęć ogólnorozwojowych, zajęć plastycznych, urodzinowych imprez tematycznych, półkolonii letnich i zimowych oraz letnich kolonii wyjazdowych.
http://www.eduland.szczecin.pl

eduROBOT - ROBOTYKA i WARSZTATY NAUKOWE

Rozwijaj pasję swojego dziecka i odkrywaj jego talenty razem z eduROBOT.PL. Skorzystaj z naszej, bogatej oferty.
http://www.edurobot.pl/

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3