Gaz-System Pogoń zmiażdżona w Puławach. Blisko 50 straconych bramek!

(paz)/lajfy.com
Osłabiona czy nie, Pogoń grając w Superlidze nie może tracić 49 bramek w meczu.
Osłabiona czy nie, Pogoń grając w Superlidze nie może tracić 49 bramek w meczu. Andrzej Szkocki/archiwum
Aż 25:49 przegrała Gaz-System Pogoń Szczecin na wyjeździe z Azotami Puławy.

Była to czwarta z rzędu porażka Gazowników. W minioną sobotę Pogoń przegrała u siebie z Wisłą Płock 32:37 po walce, ale najwyraźniej 8 zawodników z pola, bo tylu tylko obecnie jest dostępnych do gry, nie zdążyło zregenerować sił przed środowym spotkaniem w Puławach.

Azoty już do przerwy prowadziły bardzo wysoko - 26:12. W drugiej połowie Pogoni nie udało się zmniejszyć straty, a puławianie byli bliscy zdobycia 50. bramki.

Porażka sprawiła, że Azoty wyprzedziły w tabeli szczecinian dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Po rozegraniu pozostałych spotkań 20. kolejki Pogoń może spaść na piąte miejsce.

Kolejny ligowy mecz czeka Gazowników 22 marca na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Azoty Puławy - Gaz-System Pogoń Szczecin 49:25 (26:12)
Azoty:Sobol 9, Masłowski i Krajewski po 7, Tarabochia 5, Barzenkow 4, Przybylski 4, Jankowski 3, Ćwikliński 3, Grzelak 2, Skrabania 2, Babicz 2, Łyżwa 1.