Gaz-System Pogoń Szczecin pewnie wygrała na wyjeździe

Tomislav Stojković w Opolu obronił m.in. dwa rzuty karne.
Tomislav Stojković w Opolu obronił m.in. dwa rzuty karne. Andrzej Szkocki
Szczypiorniści Pogoni bez większych problemów wygrali na wyjeździe z Gwardią Opole 29:23 w pierwszym meczu po 49 dniach przerwy w rozgrywkach.

Beniaminek z Opola walczy w tym sezonie o utrzymanie, ale we własnej hali jest groźny. To przede wszystkim zasługa żywiołowego dopingu kibiców.

Gwardia długo stawiała opór faworyzowanej Pogoni. Znakomicie w bramce gości spisywał się Tomislav Stojković. Serbski bramkarz obronił m.in. dwa rzuty karne wykonywane przez Pawła Prokopa i Remigiusza Lasonia. W 23. minucie Pogoń prowadziła jedną bramką, ale szczecinianie wrzucili piąty bieg i do przerwy odskoczyli gospodarzom na pięć trafień.

Na kwadrans przed końcem Gazownicy grali w podwójnym osłabieniu, Gwardia starała się niwelować straty, ale po wyrównaniu składów osobowych goście spokojnie dowieźli wygraną do końca.

Gwardia Opole - Gaz-System Pogoń Szczecin 23:29 (10:15)
Gwardia: Malcher, Romatowski - Śmieszek 3, Swat 4, Paweł Adamczak, Knop 2, Szolc 1, Kulak 1, Drej, Serpina 1, Piotr Adamczak, Garbacz 2, Prokop 3, Lasoń 6.
Pogoń:Stojković - Bruna, Biały 3, Wardziński 1, Szyłowicz 3, Gierak 2, Krupa 1, Jedziniak 2, Smuniewski 1, Markovic 3, Konitz 4, Zaremba, Zydroń 9.
kary: Gwardia - 10 min; Pogoń - 14 min. Widzów 950.