Zawód strażaka to nie lada wyzwanie, w którym pomoc człowiekowi stoi na pierwszym miejscu. Często ryzykują życie by ugasić pożar, a jakby tego było mało - australijscy strażacy udzielają się także charytatywnie! Od 1993 roku zbierają fundusze przekazywane szpitalom dziecięcym lub, jak w przypadku najnowszej edycji kalendarza na rok 2019 - organizacji ratującej dzikie zwierzęta. Czy znacie coś bardziej gorącego niż świetnie zbudowani mężczyźni z maleńkimi, puchatymi kotkami, lub... z wombatem?

Gorący strażacy gaszą, czy wzniecają pożar?

Od 1993 roku strażacy z miejskich, ochotniczych, lotniczych oraz zbrojnych oddziałów służby pożarniczej spotykają się, aby stworzyć jeden z najbardziej kultowych kalendarzy świata. Po 17 dniach sesji, mającej miejsce w Gold Coast w Australii, powstały ostateczne kadry najnowszej edycji kalendarza Australian Firefighters na rok 2019.

Cel charytatywny

Australijski kalendarz ze strażakami zebrał już łącznie ponad 2,8 miliona dolarów na cele charytatywne w całej Australii.

Strażacy pomagają przede wszystkim chorym dzieciom, ale także skrzywdzonym zwierzętom. Fundusze zebrane ze sprzedaży najnowszej edycji zostaną przekazane na rzecz Australia Zoo Wildlife Hospital.

W tym roku ratujemy różne zwierzęta kilkoma kalendarzami, włączając w to konie. Naszym celem jest znalezienie dla nich kochających domów i finansowe wsparcie niesamowitych organizacji, które opiekują się skrzywdzonymi zwierzętami.

- David Rogers, dyrektor "Australian Firefighters Calendar"

W tegorocznej edycji kalendarza po raz pierwszy pojawiły się... koty! Koci kalendarz na rok 2019 dołącza do popularnych kalendarzy z psami, dzikimi zwierzętami, oraz kalendarza z gorącymi strażakami. Wszystko po to, aby pomóc zebrać pieniądze na cele charytatywne w Australii i za granicą.

Światowy zasięg

W 2017 roku, za pomocą mediów społecznościowych, kalendarz dotarł do ponad 2,7 miliarda użytkowników z całego świata. Kultowy, australijski kalendarz ze strażakami stał się jednym z najpopularniejszych na świecie. Kolejna edycja jest dowodem na jego globalny fenomen.
Zobacz galerię

Więcej informacji na temat kalendarza znajdziecie poniżej:
Australian Firefighters Calendar