Francja – Rumunia. Mecz otwarcia Euro 2016 2:1 Lemurzyca Fabia dobrze wytypowała

RedakcjaZaktualizowano
W piątkowym meczu otwarcia Euro 2016 Francja zmierzyła się na Stade de France w Paryżu z reprezentacją Rumunii i wygrała 2:1. Po bramkach Olivera Girouda i Dimitriego Payeta Francja pokonała 2:1 Rumunię w meczu otwarcia Euro 2016. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo.

To miała być prawdziwa chwila prawdy. Pierwszy poważny test, bo Francuzi, wygrywali mecze towarzyskie, ale o punkty ostatni raz walczyli ponad dwa lata temu, podczas mundialu w Brazylii.

To goście, ku zaskoczeniu chyba wszystkich na Stade de France, rzucili się od pierwszych minut do ataku, a w czwartej minucie mogli i powinni prowadzić. Wtedy to właśnie, w zamieszaniu podbramkowym, Bogdan Stancu trafił z metra wprost w Hugo Llorisa. Gospodarze mogli odetchnąć z ulgą. Napór Rumunów nie trwał długo i z czasem do głosu zaczęli dochodzić Francuzi. Sygnał do ataku dał Antoine Griezmann, po którego strzale głową w 14 minucie rywali mogło być 1:0. Piłka trafiła jednak w słupek. Trójkolorowi kontrolowali grę i atakowali. Niewiele z tego jednak wynikało, bo albo strzelali niecelnie (jak Paul Pogba z dystansu), albo ich podania i dośrodkowania przecinali rumuńscy defensorzy.

Aż w końcu udało się po przerwie. Po rzucie rożnym i wybiciu piłki poza pole karne ta znów trafiła do Payeta, a jego kolejne precyzyjne dośrodkowanie wykończył głową Giroud.

Wydawało się, że Trójkolorowi pójdą za ciosem. Siedem minut później wyrównali jednak nieoczekiwanie Rumuni. Po błędzie i niepotrzebnym faulu świetnie dotąd spisującego się Patrice’a Evry sędzia podyktował rzut karny, a okazji nie zmarnował (do trzech razy sztuka) Stancu.

Wydawało się, że zespół Deschampsa już się po tym ciosie nie podniesie. Co więcej, w końcówce lepiej prezentowała się Rumunia. Na minutę przed końcem celnie strzelił jednak Payet i trybuny Stade de France eksplodowały. Gospodarze zrobili pierwszy krok w drodze po mistrzostwo Europy.

ZOBACZ KONIECZNIE:
LEMURZYCA FABIA TYPUJE ZWYCIĘZCĘ MECZU FRANCJA RUMUNIA

Euro 2016: Francja - Rumunia TYPY EKSPERTÓW

WYNIK MECZU FRANCJA RUMUNIA NA ŻYWO

A co słychać w Reprezentacji Polski, która przygotowuje się do meczu z Irlandią?

Materiał oryginalny: Francja – Rumunia. Mecz otwarcia Euro 2016 2:1 Lemurzyca Fabia dobrze wytypowała - Dziennik Zachodni