Fotowoltaika: pozwala nam oszczędzać środowisko naturalne i nasze pieniądze

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Więcej informacji na temat firmy znajdziecie na jej stronie internetowej: zaxonsem.pl
Więcej informacji na temat firmy znajdziecie na jej stronie internetowej: zaxonsem.pl Radek Koleśnik
Udostępnij:
Dzięki firmie Zaxon Michała Sondeja, coraz łatwiej wybudować albo zmodernizować dom czy siedzibę firmy, tak by były energetycznie samowystarczalne. Z pomocy tej koszalińskiej firmy warto skorzystać. Dlaczego?

Rozsądne podejście do ekologii i przyszłości naszej planety to tylko jeden z powodów, dla których warto rozważyć zainstalowanie instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii. Jednym z nich z całą pewnością są finanse. Oczywiście zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych kosztuje, ale to inwestycja, która zwraca się bardzo szybko. - Taka inwestycja zaczyna się zwracać od razu, bo oszczędzamy już od pierwszego dnia na bieżących rachunkach, których po prostu nie dostajemy. W przypadku samorządów czy instytucji, które dostały wysokie dotacje, zwrot nakładów na inwestycje nastąpi już po roku, dwóch - wyjaśnia Michał Sondej, założyciel firmy Zaxon, który od lat zajmuje się fotowoltaiką. - Załóżmy jednak, że płacimy za instalację z własnej kieszeni. Produkcja energii w takim systemie zależy od wielu czynników. Najważniejszy z nich to posadowienie instalacji w terenie, ekspozycja. Wracając jednak do liczb - inwestycja zwróci się w czasie około siedmiu - ośmiu lat.

Coraz większą grupę klientów firmy stanowią przedsiębiorcy. Fotowoltaika to coraz częściej ich sposób na obniżenie kosztów funkcjonowania. Taka instalacja pozwala oszczędzić na bieżącym zużyciu energii, której koszt rośnie i rosnąć będzie. Może być też sposobem na uniezależnienie się całkowicie od podwyżek energii elektrycznej.

Proponowane przez Zaxon instalacje to rozwiązanie na długie lata. - Na świecie tego typu systemy działają już od ponad 30 lat. Producenci modułów fotowoltaicznych, które są najważniejszym z elementów, dają 15 lat gwarancji produktowej oraz 25 lat gwarancji na tzw. uzysk, czyli na to, że o ile przez 15 lat moduł się nie zepsuje, to przez 25 lat będzie produkować energię. Są producenci, którzy dają jeszcze dłuższe gwarancje - tłumaczy właściciel firmy Zaxon. - My pracujemy tylko na sprawdzonych rozwiązaniach od najlepszych producentów. To leży w interesie naszej firmy, a przede wszystkim naszych klientów.

A tych koszalińskiej firmie przybywa. Coraz więcej firm i prywatnych inwestorów decyduje się na fotowoltaikę. Firma się rozwija, zatrudnia nowych ludzi, podejmuje coraz ambitniejsze wyzwania takie jak np. budowa farm fotowoltaicznych.

Premier Morawiecki o sytuacji na granicy

Wideo

Materiał oryginalny: Fotowoltaika: pozwala nam oszczędzać środowisko naturalne i nasze pieniądze - Głos Koszaliński

Dodaj ogłoszenie