Flota - Polonia 0:0. Wyspiarze dalej bez zwycięstwa na wiosnę

(dc)
Flota walczyć potrafi, jednak na wiosnę nie wie, jak wygrać.
Flota walczyć potrafi, jednak na wiosnę nie wie, jak wygrać. Gazeta Pomorska
Piłkarze Floty Świnoujście nie mogą odpalić na wiosnę. Jeszcze w rundzie rewanżowej I ligi nie wygrali. Podobnie było dziś z Polonią Bytom. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Flota miała przewagę, ale niewiele konkretnego z niej wynikało. W 23 minucie Marek Niewiada wygrał pojedynek z Wilczyńskim, dograł na prawą stronę do Tomasza Ostalczyka, a ten zacentrował w kierunku Ensara Arifovica. Bośniak jednak nie potrafił trafić w piłkę.

Po przerwie goście zaczęli sprawiać lepsze wrażenie. Jednak Flota musiała szukać gola na wagę trzech punktów. W 54 minucie z 18 metrów strzelał Arifović, ale niecelnie.

Od 60 minuty nastąpił najciekawszy kwadrans spotkania. W 63 minucie na oklaski zasłużył bramkarz Polonii, Marcin Cabaj. Piłkę z autu od Patryka Fryca dostał Ostalczyk. Minął Kobylika i uderzył z trzech metrów, ale Cabaj obronił. Trzy minuty później poradził sobie ze strzałem Fryca z 18 metrów.

Potem z kolei bramkarza Floty Artura Melona próbował zaskoczyć Mąka z rzutu wolnego. Też bezskutecznie.
W 70 minucie Flota miała "piłkę meczową". Cabaj niepotrzebnie wyszedł z własnego pola karnego i minął go Solomon Mawo. Był kilka metrów od bramki, a przed nim sami obrońcy. Zdecydował się podał do Christiana Nnamaniego, który trafił w Kulpakę.

Flota Świnoujście - Polonia Bytom 0:0
Flota: Melon - Zalepa, Jasiński (46 Mawo), Kieruzel, Opałacz, Niewiada, Fryc, Chyła, Bodziony (63 Nnamani), Ostalczyk, Arifović (79 Śpiączka).
Polonia: Cabaj - Michalak, Kobylik (64 Maliszewski), Soares, Paulista, Kulpaka, Baran, Wojtków (61 trytko), Mąka, Wilczyński, Białkowski (73 Szkatuła).