Flota, Iskierka i Kluczevia wciąż bez strat punktowych

Piłkarze Wybrzeża Rewal (błękitne koszulki) mieli świetną okazję na objęcie prowadzenie w meczu z liderem Wybrzeże Rewal Facebook
IV liga piłkarska. Cztery zespoły pozostają z kompletem zwycięstw. Dwie drużyny - główni faworyci w walce o awans do III ligi - nadal nie straciły bramki.

Z grona liderów odpadł Orzeł Wałcz. Już rok temu zespół bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki i długo, długo był w ligowej czołówce. W dwóch pierwszych kolejkach sezonu 2022/23 Orzeł miał dwóch beniaminków z okręgu szczecińskiego (Gavia i Wybrzeże) i wygrał. W sobotę zmierzył się z doświadczonym ligowcem - Hutnikiem i w Szczecinie poległ wysoko.

Na szczycie tabeli wciąż Bałtyk Koszalin, ale tym razem zespół musiał się nieźle namęczyć, by zdobyć trzy punkty. Koszalinianie grali na wyjeździe z Wybrzeżem Rewal, które powróciło do IV ligi i nadal szuka wzmocnień i punktów. Gospodarze mieli idealną okazję, by otworzyć wynik meczu, ale w 20. minucie nie wykorzystali rzutu karnego. Także w kilku innych akcji zawodziła skuteczność.
Bałtyk przetrwał trudny okres, a w końcówce spotkania wypunktował rywala. W 76. minucie Michał Czenko trafił do siatki po uderzeniu głową. Gospodarze starali się przycisnąć, ale goście po dziesięciu minutach podwyższyli. Tym razem strzelał spoza pola karnego Hubert Górka.

Kluczevia Stargard nie miała problemów z wygraną nad Olimpem Gościno, a trochę więcej emocji było w spotkaniu Mechanika Bobolice z Flotą Świnoujście. W 67. minucie gola zdobył Karol Saganowski, ale Flota potrafiła zareagować bramkami w końcowym fragmencie gry.

Bałtyk i Kluczevia to najpoważniejsi faworyci rozgrywek. Niżej stoją notowania Floty czy Gwardii Koszalin. Komplet punktów ma jeszcze wzmocniona latem Iskierka Szczecin (2:1 z Wieżą Postomino w sobotę).

Wyniki 3. kolejki
Gavia Choszczno - Chemik Police 2:1, Wybrzeże Rewal - Bałtyk Koszalin 0:2, Olimp Gościno - Kluczevia Stargard 0:3, Gwardia Koszalin - Biali Sądów 1:1, Rasel Dygowo - Błękitni II Stargard 2:1, Hutnik Szczecin - Orzeł Wałcz 4:0, Mechanik Bobolice - Flota Świnoujście 1:4, MKP Szczecinek - Dąb Dębno 5:3, Iskierka Szczecin - Wieża Postomino 2:1.