Finał akcji Świąteczna Zbiórka Książek w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Tysiące książek przekazał szpitalowi wojewódzkiemu w Szczecinie Pałac Młodzieży w ramach akcji Świąteczna Zbiórka Książek. Wszystkie trafią na oddział dziecięcy.

Efekt zbiórki książek dla małych pacjentów oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie przeszedł oczekiwania zarówno organizatorów akcji jak i personelu oddziału i jego podopiecznych. Do szpitala trafiły torby i kartony po brzegi wypełnione książkami, komiksami i kolorowankami dla najmłodszych.

Zaczęło się od wystawy. Przedstawicielki Pałacu Młodzieży wpadły na pomysł, by we wnętrzach oddziału dziecięcego powiesić prace swoich podopiecznych.

– Chcemy się dzielić kolorem, umilać pobyt w szpitalu, a może nawet dawać odrobinę radości pacjentom, poprzez prace plastyczne wykonane przez naszych zdolnych uczestników – mówi dr Marta Dziomdziora, p.o. dyrektora Pałacu Młodzieży w Szczecinie. – Cieszymy się, że możemy po raz kolejny wyjść z pracami naszych uczestników poza placówkę.

Listopadowa wizyta w szpitalu podsunęła pracownikom Pałacu Młodzieży pomysł na Świąteczną Zbiórkę Książek dla małych pacjentów.

- Narodził się spontanicznie - przyznaje Monika Wilczyńska, starszy specjalista pełniąca funkcję rzecznika Pałacu Młodzieży. - Omawialiśmy wtedy projekt wystawy plastycznej na oddziale. Po pracy, tak zupełnie prywatnie i społecznie prowadzę od lat portal SzczecinCzyta.pl i pomyślałam, że prezent w postaci książki może umilić trudne chwile dzieciom spędzającym święta w szpitalu.

Jak mówią organizatorzy, po ogłoszeniu zbiórki na Facebooku w Pałacu rozdzwoniły się telefony. Dzwonili przedstawiciele szkół, przedszkoli i osoby prywatne. Z dnia na dzień pałacowa biblioteka - miejsce zbiórki - zaczęła się wypełniać książkami: setki książek, książeczek, kolorowanek, komiksów - skrupulatnie posegregowane przez organizatorów na kategorie wiekowe i tematyczne. Potem dary zostały przewiezione na ul. Arkońską.

- Musieliśmy znaleźć w sąsiedztwie oddziału specjalne pomieszczenie, w którym moglibyśmy te wszystkie prezenty przechować – przyznaje Beata Mańka, pielęgniarka oddziałowa oddziału dziecięcego SPWSZ. - Książkami podzielimy się z innymi oddziałami, na których także czasem przebywają dzieci. Uzupełnimy naszą skromną do tej pory biblioteczkę i zrobimy prezenty naszym pacjentom. Jak zapewnia pielęgniarka oddziałowa, chętnie podzielą się również z innymi szpitalami.

Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie