MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim. Darmowe seanse w Goleniowie i Lubczynie

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
„Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia to historia gorliwej katoliczki, która postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka - do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci.
„Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia to historia gorliwej katoliczki, która postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka - do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. archiwum
Dwa polskie komediodramaty z gwiazdorską obsadą będzie można obejrzeć już w najbliższy weekend. W sobotę w Goleniowie - z cyklu Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim - zaprezentowany zostanie „Biały Potok”, a w niedzielę w Lubczynie - „Chrzciny”. Wstęp wolny.

Energia, czarny humor i znakomite dialogi, a w jednej z głównych ról Marcin Dorociński. To wszystko znajdą widzowie w polskiej komedii omyłek „Biały potok”. Opowieść o nagłych perypetiach dwóch małżeństw (Michała i Ewy oraz Kasi i Bartka) zobaczyć można już w najbliższą sobotę 15 lipca w Goleniowie (Planty, przy placu zabaw) w ramach Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim.

Dzień później w Lubczynie (marina, plaża) również jeden z najlepszych polskich komediodramatów ostatnich lat - „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia. Historia gorliwej katoliczki, która postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka - do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Z pozoru małe kłamstwo uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. W filmie występują m.in. Maciej Musiałowski, Michał Żurawski i Andrzej Konopka oraz Katarzyna Figura, która swoją rolą (i metamorfozą!) zachwyciła krytyków filmowych. Komedia obyczajowa „Chrzciny” została nagrodzona m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu oraz Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

Goleniów i Lubczyna to kolejne przystanki na szlaku Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim.

Darmowe kino plenerowe z wybranymi wartościowymi filmami z ostatnich lat dotrze aż do 23 miejscowości w całym województwie. To jedna z wielu atrakcji z bogatego programu, jaki dla mieszkańców Pomorza Zachodniego i wypoczywających w regionie turystów przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Cykl spotkań z dobrym filmem rozpoczął się 8 lipca w Połczynie-Zdroju, gdzie widzów było więcej niż miejsc. Ale kino plenerowe nie ma ograniczeń i wszyscy chętni znaleźli sposób, by zobaczyć film.

Także w Goleniowe i Lubczynie dla stu pierwszych widzów będą wygodne leżaki i, podobnie jak w Połczynie-Zdroju, niespodzianki. Przywitanie widowni zaplanowane jest o godz. 21:30. Ale już wcześniej – od godz. 19:00 - w niebieskim namiocie Pomorza Zachodniego czekać będą atrakcje dla całych rodzin – m.in. koło fortuny, zadania i zagadki, gry i konkursy, gigantyczne puzzle. Można tam otrzymać informatory, przewodniki, foldery, mapki atrakcji i szlaków turystycznych, które przybliżą walory gospodarcze i turystyczne województwa, a także informacje o funduszach europejskich.

Na kolejnych przystankach wędrownego kina można gromadzić - na specjalnej karcie - odciski pieczęci. W każdej miejscowości inny. Dla tych, którzy zbiorą ich najwięcej (minimum pięć), na zakończenie lata będą specjalne nagrody.

Organizatorem Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

Wszystkie pokazy są bezpłatne.

Więcej informacji - m.in. na zamek.szczecin.pl, Instagramie i Facebooku (Pomorza Zachodnie News i Zamek Książąt Pomorskich).

FILMOWE LATO Z POMORZEM ZACHODNIM
15 lipca 2023 (sobota)

GOLENIÓW (Planty, przy placu zabaw)
godz. 19:00 Strefa Regionu (informacje, gry, zabawy, konkursy)
godz. 21:30 Kino Plenerowe powitanie, a następnie pokaz filmu BIAŁY POTOK

BIAŁY POTOK
komedia obyczajowa, Polska 2021 (79’)
Reżyseria: Michał Grzybowski
Obsada: Marcin Dorociński, Julia Wyszyńska, Dobromir Dymecki i Agnieszka Dulęba-Kasza

LUBCZYNA (marina, plaża)
16 lipca 2023 (niedziela)
godz. 19:00 Strefa Regionu (informacje, gry, zabawy, konkursy)
godz. 21:30 Kino Plenerowe, powitanie, a następnie pokaz filmu CHRZCINY

CHRZCINY
komedia obyczajowa, Polska 2021 (88 min)
Reżyseria: Jakub Skoczeń
Obsada: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Michał Żurawski, Andrzej Konopka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński