Espadon Szczecin ugrał seta na inaugurację Plus Ligi

(sz)
Andrzej Szkocki
Espadon Szczecin nie zapunktował na inaugurację Plus Ligi. Drużyna Michała Gogola przegrała 1:3 z Indykpolem AZS Olsztyn.

Tak samo jak w poprzednim sezonie Espadonowi wystarczyło umiejętności i energii na wygranie jednego seta w hali Indykpolu AZS Olsztyn. W sobotę była to partia kontaktowa po przerwie. W pozostałych rządzili gospodarze. Po udanym okresie przygotowań oczekiwania wobec Espadonu były nieco większe. Przed nim jednak długi sezon, a latem połowa składu została wymieniona i potrzebuje zgrania.

Najwięcej punktów dla Espadonu zdobył Mateusz Malinowski. Poza atakującym zadebiutowali Justin Duff, Tomasz Kowalski, Adrian Kacperkiewicz, Marcin Jaskuła, Eemi Tervaportti, Bartosz Gawryszewski oraz Jeffrey Menzel.

Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin 3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 25:20)