Espadon przegrał w Olsztynie w meczu detali

Sebastian Szczytkowski
Trener Milan Simojlović postawił w tym meczu na Bartosza Cedzyńskiego (z lewej) zamiast na Łukasza Perłowskiego. Andrzej Szkocki
Espadon Szczecin przegrał na przewagi dwa sety w pojedynku z Indykpolem AZS Olsztyn. Rywale beniaminka zatriumfowali 3:1.

Niebiesko-biali otworzyli mecz w Olsztynie tak dobrze jak zakończyli poprzedni z Łuczniczką. Po przełomowym zwycięstwie 3:2 Michal Sladecek zastanawiał się, kiedy Espadon będzie górą w partii, która rozpoczyna spotkanie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Wysoka skuteczność Klutha była fundamentem pod wygraną Espadonu 25:23. Blisko szczęścia szczecinianie byli także w drugiej partii, którą Indykpol AZS rozstrzygnął na przewagi.

Niespodzianką w składzie Espadonu była nieobecność Perłowskiego. Na środku wystąpili Bartosz Cedzyński i Janusz Gałązka, czyli duet znany z poprzedniego sezonu. Seria błędów tego drugiego kosztowała niebiesko-białych trzeciego seta, którego drużyna ze wschodu Polski wygrała 28:26. Szczecinianie zostali zdemobilizowani dwiema porażkami na przewagi i w czwartej partii nie nawiązali już rywalizacji.

Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin 3:1 (23:25, 28:26, 28:26, 25:13)
Espadon: Petković, Ruciak, Wika, Gałązka, Cedzyński, Kluth, Mihułka (l.) oraz Sladecek, Borovnjak, Miłuszew.