Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 26:23. Czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa

Agata Cebula (w środku) zdobyła w Koszalinie 7 bramek dla Pogoni.
Agata Cebula (w środku) zdobyła w Koszalinie 7 bramek dla Pogoni. Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica wpadła w dołek. Szczecinianki nie wygrały czterech ostatnich meczów i po raz kolejny w tym sezonie słabo spisały się w końcówce meczu.

Odkąd Pogoń w 2011 r. wróciła do Superligi, to z lokalnym rywalem z Koszalina wygrała tylko raz. W sobotę przegrała w derbach po raz ósmy, choć do przerwy i jeszcze sześć minut przed końcem spotkania, to szczeciński zespół prowadził.

Jak na derby przystało, mecz był niezwykle wyrównany. Przed przerwą wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Na odpoczynek oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Pogoni 12:13.

Na 10 minut przed końcem meczu szczeciński zespół miał trzy bramki przewagi. Niestety, po raz kolejny w tym sezonie Pogoń fatalnie rozegrała ostatnie minuty.

W całym meczu gospodynie wykonywały aż 15 rzutów karnych. 11 z nich zakończyło się bramkami.

Jedyna pozytywna wiadomość dla kibiców, to powrót do gry Małgorzaty Stasiak po kilku miesiącach przerwy po operacji barku.

W środę Pogoń gra w hali przy ul. Twardowskiego z Olimpią-Beskid Nowy Sącz.

Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 26:23 (12:13)
Energa: Kowalczyk, Prudzienica - Kalska 11, Kobyłecka 6, Muchocka 4, Załoga 3, Matuszczyk 2, Błaszczyk, Balle, Manoila, Chmiel
Pogoń: Płaczek, Szywierska - Cebula 7, Cebula 5, Stasiak 2, Królikowska 2, Zimny 2, Zawistowska 2, Sabała 1, Fornalik 1, Jaszczuk 1, Duran, Noga, Koprowska, Kochaniak.

Więcej o derbach w poniedziałkowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"