Drugi sukces! Chemik Police jest krok od mistrzostwa Polski

(sz)
Andrzej Szkocki
Drużyna Jakuba Głuszaka wygrała 3:0 drugi mecz w finale Orlen Ligi z PGE Atomem Trefl Sopot.

Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot 3:0 (25:22, 26:24, 25:17)
Chemik:
Wołosz, Werblińska, Havelkova, Veljković, Gajgał-Anioł, Montano, Zenik (l.) oraz Pena, Jagieło.

W środę zagrała ponownie Katarzyna Gajgał-Anioł, choć w pierwszym meczu finału legitymowała się złymi statystykami. Nos nie zawiódł trenera Jakuba Głuszaka, ponieważ środkowa przeszła metamorfozę i dostała nagrodę MVP.

Chemik Police okazał się lepszy w zaciętej końcówce pierwszego seta i rozpoczął rewanż od zwycięstwa 25:22.

W drugiej partii policzanki nie poszły za ciosem od startu i skazały się na pościg za rywalkami. Atom miał nawet osiem punktów zaliczki. Ponadto Chemik obronił obronił dwie piłki setowe. Kluczowej nie spożytkowała najlepsza atakująca ligi Katarzyna Zaroślińska i skończyło się wynikiem 26:24.

Chemik nie mógł już wypuścić swojej ofiary spod pręgierza. Wtorek i środa w Azoty Arenie należały do niego. Każda siatkarka dołożyła cegiełkę do zwycięstwa 25:17 w trzecim secie.

Następny mecz zostanie rozegrany za tydzień w Trójmieście. Chemik może wówczas fetować zdobycie trzeciego z rzędu mistrzostwa Polski. Atom spróbuje przedłużyć rywalizację na następny dzień.

Szersza relacja w środę w Głosie Szczecińskim.

Chemik Police – PGE Atom Trefl Sopot 3:1