Drugi remis Błękitnych w sezonie. Tym razem z Lechem [ZDJĘCIA]

Błękitni Stargard zaliczyli drugi remis z rzędu. Tym razem było 2:2 u siebie z Lechem II Poznań.

W świetnej formie jest Piotr Kurbiel. Napastnik strzelił sześć goli w ostatnich ośmiu spotkaniach Błękitnych i to on otworzył wynik w meczu z Lechem (asysta Krystiana Sanockiego). Na początku drugiej połowy zespół Adama Topolskiego podwyższył prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Michał Cywiński, a karę wymierzył wybitny w tym sezonie specjalista, Wojciech Fadecki. Dla pomocnika jedenastka z rezerwami Lecha była siódmą wykorzystaną w tym sezonie w lidze i Pucharze Polski. Łącznie Fadecki jesienią strzelił 11 goli.

Błękitni mieli kilka doskonałych okazji do gola na 3:0, ale nie wykorzystali ich. W 71. minucie Tomasz Kaczmarek zdobył bramkę kontaktową w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 78. minucie było już 2:2. Jakub Ostrowski uderzył pięścią w twarz rywala we własnym polu karnym. Zszedł z boiska z czerwoną kartką, a goście wykorzystali jedenastkę.

- Mieliśmy 2:0 i powinniśmy dobić rywala. Potrzebujemy trochę mądrości w grze. Straciliśmy głowy, bo Lech zaczął przeważać. Rozumiem, że z akcji może paść bramka, ale nie z przepychania się w polu karnym - powiedział trener Topolski.

Błękitni Stargard - Lech II Poznań 2:2 (1:0)
Bramki: Kurbiel (17), Fadecki (49-karny) - Kaczmarek (71), Letniowski (79-karny).
Błękitni: Rzepecki - Szrek, Ostrowski, Sadowski, Sitkowski - Sanocki (74 Bochnak), Łysiak, Karmański (87 Paczuk), Cywiński (80 Krawczun), Fadecki - Kurbiel (88 Bednarski).
Czerwona kartka: Ostrowski (78, Błękitni).

Wyniki: Resovia - GKS K. 2:2, Znicz - Widzew 0:6, Gryf W. - Elana 0:0, Bytovia - Górnik P. 2:0, Olimpia - Garbarnia 1:1, Górnik Ł. - Legionovia 2:0, Skra - Stal Rz. 1:2, Pogoń - Stal S.W. 1:2.