Dolcan Ząbki - Pogoń Szczecin 0:2. Portowcy wreszcie wygrali! [zapis relacji live]

(mc)
Pogoń wygrała w Ząbkach 2:0.
Pogoń wygrała w Ząbkach 2:0. Wiola Borzym
Po ośmiu spotkaniach bez zwycięstwa Pogoni Szczecin wreszcie udało się wygrać. Portowcy 2:0 ograli najsłabszy zespół I ligi - Dolcan w Ząbkach. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Adam Frączczak i Łukasz Matuszczyk. Pogoń opuściła strefę spadkową.

Dolcan Ząbki - Pogoń Szczecin 0:2

Na kameralnym stadionie w Ząbkach zjawili się kibice Pogoni, ale także Legii Warszawa. W sobotę piłkarze Portowców gościli na meczu stołecznej ekipy, a w niedzielę ograli najsłabszy zespół tabeli.
Pogoń wygrała dopiero po raz pierwszy od ośmiu kolejek i także po raz pierwszy pod wodzą trenera Artura Płatka.

Już po kilku minutach goście mogli objąć prowadzenie, ale sprytny strzał Mikołaja Lebedyńskiego przeleciał nad poprzeczką. Kolejne minuty nie przyniosły żadnej groźnej okazji dla obu zespołów. Ciekawiej było na trybunach, gdzie kibice dobrze się bawili.

W 35 minucie piłkę do siatki Dolcanu skierował Adam Frączczak. Napastnik Pogoni uderzył z rogu pola karnego, pakując futbolówkę w samo okienko. To drugie z rzędu trafienie Frączczaka w I lidze.

Chwilę później gospodarze mogli wyrównać, ale piłkę wybił wracający po pauzie za żółte kartki, Błażej Radler. W końcówce pierwszej połowy strzał oddał zdobywca bramki, ale tym razem z celnością był na bakier.

Dulcan Ząbki - Pogoń Szczecin 0:2! Szczegółowy zapis meczu znajdziesz na blogu naszych dziennikarzy.

W 49 minucie Bartosz Fabiniak wybił piłkę na rzut rożny po strzale Daniela Chylaszka, a za chwilę ujrzał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem. W 55 minucie było już 2:0. Tym razem do siatki gospodarzy trafił z bliska Łukasz Matuszczyk, lewy obrońca szczecińskiego pierwszoligowca.

Później tempo gry trochę siadło. Dolcan dokonał na raz trzech zmian, ale nie pomogło to zdobyć choćby jednej bramki. Oba zespoły nie grały już z tak wielkim zaangażowaniem. Gospodarze pogodzili się z porażką, a Pogoń miała "swój" wynik i nie chciała zbyt mocno się odsłaniać.

Dolcan Ząbki - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
Bramki: Frączczak (35), Matuszczyk (56).
Dolcan: Misztal - Piesio, Wróbel, Ciesielski, Unierzyski (66 Osłowski) - Kosiorowski, Bazler (66 Robaszek), Chylaszek - Świerblewski, Buśkiewicz (65 Zapaśnik), Stańczyk.
Pogoń: Fabiniak - Szałek, Radler, Dymkowski, Matuszczyk - Rogalski (72 Wólkiewicz), Mandrysz, Ława, Frączczak - Klatt (88 Petasz), Lebedyński (77 Dziuba).
Widzów: ok 1300.